. В аптеках порівняли ціни | Здолбунів City

В аптеках порівняли ціни

Повідомляє голова Здолбунівської РДА Сергій Кондрачук: Доручив відділу економіки обійти всі аптечні заклади нашого міста та дізнатися ціни на окремі ліки, щоб порівняти та зрозуміти, що у нас діється на фармацевтичному ринку. Різниця в цінах насправді вражає. “Атму 50 мл.” в одній з аптек можна придбати за 142 грн., в той час як інша аптека “просить” 249 грн. “Амброксол 15 мл” можна купити і за 19,9 грн., і за 24,8 грн. Стрепсілс: 65 грн./53 грн. Бинт: 4,25 грн./3,25 грн. Висновок: з цінами повний хаос, зрозуміти який важко. Хочу цього тижня зустрітися із власниками аптек та почути, яким чином вони формують ціни. Розумію, що ця розмова навряд чи дозволить “вирівняти” вартість ліків. Тоді, принаймні, проведемо широку інформаційну кампанію по висвітленню того, де медичні препарати найдешевші.

аптека ціни

1 зірка2 зірки3 зірки4 зірки5 зірок (ще не оцінили)
Loading...


Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 • Здолбунівсіті

  Після рейду відбулась зустріч керівника РДА і власників аптек. Про її результати Сергій Кондрачук написав відгук у ФБ: Сьогодні, як і обіцяв, зібрав керівників/представників мереж аптек району (за їх словами, в РДА їх покликали вперше за 30 років). Із семи запрошених прибуло четверо, один – “відпросився”, ще двоє – проігнорували. Коротко, тезово:

  1. Варто боятися підвищення цін на ліки, оскільки є проект Постанови КМУ, яким передбачено, що з 1 квітня ПДВ на лікарські препарати буде не 7%, як є зараз, а 21 %. В понеділок підпишемо відповідний лист на уряд та всіх знайомих нардепів, щоб цього не робили. Чи дасть щось цей лист – питання риторичне, але реагувати та старатися вплинути треба.

  2. Вартість ліків дуже чутлива до курсу долара. Мова йде навіть про вітчизняні ліки, адже дуже часто їхня складова – імпортна. Цим частково пояснюється різниця в цінах. Адже закупівельна ціна на ліки, придбані у виробника сьогодні, може бути інша ніж на ті самі ліки, придбані вчора.

  3. Націнку на ліки регулює Постанова КМУ №955 і вона (націнка) не може перевищувати 25 %. Ця норма увесь час перевіряється. За словами аптекарів, бізнес не збитковий, якщо націнка 20%.

  4. Основна причина разючої різниці в цінах на ліки, за словами гостей наради, – аптекарі не встигли вчасно їх переоцінити. Тобто, скажімо, ціна на Атму 20 мл. в аптечному пункті №1 аптеки №12 у ЦРЛ 174,0 грн., а не 110,0 грн., як в інших аптеках міста цієї ж мережі, пояснюється тим, що аптекар елементарно не встиг змінити цінник. А на моє запитання, що, може, там хтось в долі, а тому така ціна, я отримав відповідь, що ні.

  5. Найдешевша аптека міста (згідно з таблицею в одному з попередніх моїх постів) – “Подорожник” (вул. Б.Хмельницького, 7) має такі ціни, бо власник їх демпінгує. За словами конкурентнів, завжди так не буде, та й ціни там дешевші не на всі групи ліків.

  6. Найдорожча (згідно таблиці в одному з моїх попередніх постів) аптека (аптечний пункт №1 аптеки №12 у Здолбунівській ЦРЛ) стала найдорожчою випадково. Бо порівнювати треба було не за чотирьома лікарськими засобами, а за більшою кількістю. Домовились, що через тиждень збільшим кількість видів товару для порівняння і знову обійдемо аптеки, щоб порявняти вартість ліків у них.

  7. Я попросив, щоб аптекарі, дивлячись на рецепт, де дорогі імпортні ліки, пропонували вітчизняні дешевші аналоги. Отримав фахову відповідь, що самостійно пропонувати таке аптекарі не мають права, бо рецепт виписують лікарі, за що несуть відповідальність. Пропонувати аналог можна в тому випадку, якщо цього просить сам покупець. Оскіільки Здолбунів – місто невелике, мають місце випадки, коли аптекар одразу телефонує лікарю, який виписав рецепт і питає, чи можна продати аналог. Я, наприклад, жодного разу не був свідком такого, але допускаю, що це можливо.

  8. Є мережі аптек, які з”єднані сіткою. Тобто я захожу в аптеку і питаю якісь ліки. Отримую відповідь, що в цій аптеці таких ліків немає, аптекар “пробиває” потрібні мені ліки на компі і каже, що вони є в іншій аптеці цієї ж мережі, мені називають адресу і ціну. Я попросив, щоб ця база стала публічною, доступною кожному жителю міста. Отримав відповідь, що це технічно складно ((

  Загалом розмова була дуже конструктивною, дружньою. Через тиждень – знову обійдемо аптеки і порівняємо ціни. Вже на інші ліки, ніж минулого разу.

  Р.S. Керівники аптечних мереж також попросили, що коли я писатиму лист на КМУ щодо проекту Постанови, де ПДВ 21 %, то щоб у тому ж листі я також попросив Прем”єра збільшити в Україні пенсії та заробітні плати. Бо їм теж не весело дивитись, коли старенька бабуся біля касового вікна аптеки розв”язує платочок і починає діставати звідки копійки…

 
 

Активні відвідувачі

 
 

Архіви

 

 Сайт для Руководителей. Как результативно управлять
 

Реклама