Увага – шахраї!

Кожна людина намагається забезпечити собі гідне існування. Однак, аби покращити своє матеріальне становище деякі громадяни вдаються до протиправних способів та методів.

Хтось намагається підзаробити ворожінням, розповідаючи про велику біду, яка скоро може статися, чи страшну хворобу. Аби цьому запобігти потенційні жертви виносять з дому гроші та золоті вироби.

Дехто, представившись соціальним працівником, виманює заощадження у довірливих людей похилого віку.

Дехто заробляє на почуттях близьких, рідних нам людей. Зазвичай такі телефонні шахраї телефонують у нічний час, аби співрозмовник мало що зрозумів. Під час нічної розмови, повідомляють про прикрий випадок, який стався з їх родичем. Аби «залагодити» всі проблеми, необхідно терміново переказати певну суму грошей на окремий рахунок. Не гаючи ні хвилини, жертви, втрачаючи здоровий глузд, біжать до банкомата та переказують кошти. І лише згодом, починають розуміти, що їх ошукали.

Дехто потрапляє в тенета шахраїв, продаючи або купаючи товар через інтернет-мережу, яка рясніє рекламно- привабливими пропозиціями щодо продажу товарів за низькими цінами. Після домовленості ціни, потерпіла повідомляє спритникові номер банківської картки та паролі або сама, стоячи біля банкомату, без будь-яких підозр та вагань, перераховує гроші на банківський рахунок лиходіїв. А через декілька хвилин дізнається про «зникнення» із свого рахунку грошових коштів.

Міліціонери вкотре попереджають про обачність та пильність громадян. Пам’ятайте: ваша довірливість – надійна зброя у руках шахраїв. Ні в якому випадку не вірте незнайомцям, ким би вони не представлялися. Єдиний вихід із цієї ситуації – не довіряти їм, не вступати з ними у будь-які розмови.

У випадку звернення осіб, які пропонують виконати певні дії за кошти, негайно телефонуйте на номер «102», а тим паче, якщо вони представляється працівниками правоохоронних чи контролюючих органів та за позитивне вирішення проблем вимагають грошові кошти.

Пам’ятайте, шахраї – гарні психологи і розраховують саме на вашу довірливість, змусивши до швидких та необдуманих вчинків.

 Ярослава Ногачевська, Здолбунівський РВ УМВС

Зявився і новий вид шахрайства – військово-мобілізаційний. Про нього вже теж рясніє Інтернет. Коли вам пропонують уникнути призову, мобілізації за подібною телефонно-картковою схемою, або ще гірше. Коли телефоном з’ясовують обставини по бійцям що знаходяться в АТО (живі, полонені чи загиблі) і вимагають гроші (за звільнення, інформацію)



Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети