Увага – ботулізм!

БОТУЛІЗМ – гостре інфекційне захворювання, яке виникає в результаті вживання продуктів, які містять отруйні речовини (токсини), що виробляються бактеріями ботулізму. Потрапляючи в шлунково-кишковий тракт, ботулотоксин всмоктується в кров і розноситься по організму, осідаючи в відділах нервової системи. Цей токсин є одним із найсильніших від усіх відомих біологічних отрут.

Основним джерелом зараження є домашні м’ясні та рибні консерви, солона, копчена, в’ялена риба, продукти тваринного і рослинного походження без належної термічної обробки, вода, харчові продукти заражені ґрунтом, кишковий вміст диких і домашніх тварин, риб і птахів. Збудники ботулізму можуть існувати тільки в безкисневому середовищі Самостійно відрізнити заражені продукти від доброякісних можна тільки по здуттю банок. При цьому запах, смак і зовнішній вигляд продуктів можуть не змінюватися.

Сприйнятливість людини до цієї хвороби висока. Інкубаційний період ботулізму триває від кількох годин до 3-5 днів. Дуже рідко перші прояви хвороби виникають через 7-10 днів після вживання неякісних продуктів. Симптоми проявляються раптово й імітують харчове отруєння з різким болем в животі, багаторазовим проносом, блювотою, підвищенням температури і загальною слабкістю. У людини порушується зір, виникає м’язова слабкість і з’являється сухість у роті.

 

У випадку виявлення перших ознак харчового отруєння необхідно звернутися за медичною допомогою до найближчого лікувально-профілактичного закладу.

 

Враховуючи важкий характер перебігу хвороби та можливі наслідки, краще проводити заходи щодо профілактики ботулізму, головними із яких є.:

  1. Дотримуватися чистоти при обробці продуктів для консервування і не використовувати зіпсовані овочі та фрукти.
  2. Піддавати тепловій обробці банки і кришки в обов’язковому порядку.
  3. Якщо кришка банки здулася («бомбаж») консерви треба негайно викинути.
  4. Уникати споживання продуктів, умови зберігання та транспортування яких могли бути не дотримані належним чином, або про якість яких споживачу достеменно невідомо.
  5. Уникати споживання в’яленої, солоної та консервованої риби, та м’ясних консервів, в першу чергу домашнього виробництва.

Пам’ятайте! Хворобу легше попередити, ніж її лікувати. Бережіть своє здоров’я та здоров’я близьких, а особливо дітей!

Здолбунівське районне управління Головного управління

Держпродспоживслужби в Рівненській областіВсі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети