Утилізація батарейок по-франківськи

Андрій Круп’як: “Надвірна – перший районний центр в Україні, де започаткована система збору відпрацьованих батарейок для їх подальшої утилізації”. У м. Надвірна Івано-Франківської області (біля 21 тис. жителів), як і по всій території України, багато людей в побуті використовують різноманітні батарейки та акумулятори. Після того, як вони відпрацьовують свій ресурс, їх викидають у сміттєве відро, оскільки немає спеціалізованих пунктів їх збору. Із сміттєвого відра ці батарейки та акумулятори попадають на міські звалища. Хоча частка батарейок і акумуляторів в побутовому смітті менше 0,5 % від абсолютної ваги сміттєвої маси в Україні, проте ці 0,5 % продукують близько 50 % всіх токсичних речовин, що присутні в даній сміттєвій масі. Підраховано, що 1 така батарейка/акумулятор може забруднити важкими металами біля 20 квадратних метрів землі або 400 літрів води, оскільки містить в собі велику кількість різних металів (літій, ртуть, кадмій, нікель, марганець, цинк, свинець та ін.). Далі з грунту ці важкі метали потрапляють в грунтові води, а також накопичуються в рослинах та живих організмах, що рано чи пізно призводить до їх потрапляння в організм людини та наносить суттєву шкоду її здоров’ю.

Через те, що в м. Надвірна (так само, як і по всій Україні) відсутня централізована система збору відпрацьованих батарейок і акумуляторів для їх подальшої утилізації, мешканці міста вимушені викидати їх в сміття, що призводить до значного забруднення довкілля.

Громадська організація Екологічний Гірський Клуб, яку очолює Андрій Круп’як, в партнерстві з міської радою м. Надвірна та відділом освіти Надвірнянської райдержадміністрації започаткувала проект “Очисти Надвірну – утилізуй батарейки”, що ставить за мету вирішення вищезгаданої проблеми. В свою чергу, даний проект здійснюється в рамках проекту “Територія розвитку. Активізація громад України”, який реалізовує Центр гуманістичних технологій “АХАЛАР” (м. Чернігів).

Суть проекту – це організація пунктів збору відпрацьованих батарейок і акумуляторів в м. Надвірна для їх подальшої утилізації на державному підприємстві “Аргентум” (м. Львів).

Ці пункти збору виглядають як пластикові ємності, що розміщуються в навчальних закладах та торгових центрах міста, в які міські мешканці  зможуть викидати відпрацьовані батарейки і акумулятори. При наповненні цих пластикових ємностей, батарейки й акумулятори будуть з них вилучатись і відправлятись на державне підприємство «Аргентум» в м. Львові для їх подальшої утилізації.

На даний момент такі пункти збору розміщені в 5 навчальних закладах та 4 торгових центрах Надвірної.

Подібний досвід є в різних обласних центрах та містах обласного підпорядкування: Києві, Львові, Одесі, Ужгороді та інших, проте вперше для України подібна практика започаткована в районному центрі, що робить Надвірну унікальним містом в даному сенсі.

***

Подібну практику можна запровадити і у Здолбунові. Звертайтесь. Для контактів: Андрій Круп’як  Тел. моб.: 067 25-34-226

 

 



Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети