Услід за Здолбуновом і села втрачають можливості від об’єднання

Здовбицька та Урвенська сільські ради втрачають значні кошти, затягуючи із об’єднанням. Такий висновок напрошується після аналізу розрахунків фінансової спроможності перспективної Здовбицької ОТГ, сформованої у складі двох громад: Здовбицької та Урвенської.

Згідно перспективного плану на Здолбунівщині може бути утворена Здовбицька об’єднана територіальна громада. До її складу мали б увійти чотири громади: Здовбиця, Урвенна, Уїздці та Миротин.

Однак ініціатива Здовбицької сільської ради про об’єднання не знайшла підтримки у сусідніх громад. Так, Уїздецька сільська рада прийняла рішення про відмову в об’єднанні, а Миротинська сільська рада навіть не організувала громадські обговорення відповідної пропозиції сусідів.

Довгий час були певні сподівання на позитивне рішення від Урвенської сільради. Представники ЦРМС навіть організували для представників сільрад Здолбунівщини навчальну поїздку у Мирогощанську ОТГ, щоб ті на власні очі побачили, які можливості дає об’єднання громад. Після цього велась мова про укладення певного меморандуму між двома сільрадами: Здовбицькою та Урвенською, щодо пріоритетних напрямків діяльності в ОТГ.

Однак, дальше розмов справа не пішла. Урвенська сільська рада досі не прийняла жодного рішення щодо ініціативи сусідів. Натомість представники Здовбицької сільради дещо “охолонули” до питання формування ОТГ.

Хоча результати отримані за допомогою фінансового калькулятора та висновки радника з фінансів ЦРМС Василя Поліщука говорять про те, що перспективна Здовбицька ОТГ у вказаному форматі була б забезпечена фінансовим ресурсом для виконання своїх видаткових повноважень та мала б потенціал для розвитку.

“Таким чином, через пасивність та байдужість сільських голів і депутатів місцеві громади втрачають можливість для розвитку. Адже кошти, які б отримали ці громади після об’єднання в рази більші за ті, що вони мають зараз у своїх бюджетах”, – так вважає Михайло Шелеп, радник з питань децентралізації.

Нагадаємо, що станом на 1 жовтня у Здолбунівському районі досі не створено жодної ОТГ.Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети