Урвенському інтернату пообіцяли замінити банно-пральний комплекс


пральняГолова Рівненської обласної ради Михайло Кириллов ознайомився з роботою комунального закладу «Урвенський психоневрологічний інтернат» Рівненської обласної ради, директор якого, Олексій Горбачов, розповів про наявні і вирішені проблеми.

  Наприклад, здешевити меню підопічних і збільшити натуральні норми харчування, вдалося за рахунок підсобного господарства.

    –  Завдяки йому, заклад  забезпечує себе м‘ясом і молоком, овочами, а підопічні за своїм бажанням і ті, кому призначена трудотерапія, допомагають доглядати за тваринами, працювати на землі. Наявність в інтернаті  21.29 га орної землі, де вирощують картоплю, овочі, зернові, кормові культури; 100 голів свиней, 20 голів великої рогатої худоби, дала можливість здешевити меню наших підопічних і збільшити натуральні норми харчування, – розповів пан Горбачов.

Однак є питання, які без допомоги обласної влади, власними силами, вирішити не вийде. Серед них – ремонт фасадів двох жилих корпусів де проживає 94 людини. Капітальний ремонт  пральні, сушки, потребує заміни вікон у банно – пральному комплексі, та облицювання стін, ремонт підлоги. Крім того, просили Михайла Кириллова сприяти будівництву очисних споруд.

 – Для того щоб вирішити всі проблеми закладу, потрібно близько мільйона гривень. Відразу все зробити не вдасться, розпочнемо з пральні. З директором закладу домовилися, що обласна рада бере на себе питання по відновленню чи заміні пральних машин, ремонтом приміщення займається він сам. Змушені рухатися таким шляхом, спільно вирішувати основні питання, бо коштів на все і для всіх  не вистачає, адже комунальних закладів в обласній раді більше сотні, й кожен з них має свої проблеми – розповів голова обласної ради Михайло Кириллов.

 Довідково: Урвенський  будинок – інтернат для людей похилого віку та інвалідів створений ще у 1955р. У 1983 році будинок – інтернат перейменовано у психоневрологічний інтернат. На даний час тут проживає 205 громадян  похилого віку та інвалідів.

Цей заклад створений з метою здійснення заходів  соціально – побутового характеру для чоловіків з психоневрологічними захворюваннями та розумовою відсталістю, які потребують стороннього догляду і допомоги.

Мешканці інтернату забезпечуються відповідно до встановлених норм:

– житлом, одягом, взуттям, постільною білизною, м’яким і твердим інвентарем та столовим посудом;

– раціональним чотириразовим харчуванням, у тому числі й дієтичним, з урахуванням віку і стану здоров‘я осіб, що проживають в інтернаті;

– цілодобовим медичним обслуговуванням, консультативною допомогою, стаціонарним лікуванням в лікувально – профілактичних закладах охорони здоров’я;

– слуховими апаратами, окулярами, протезно – ортопедичними виробами, зубним протезуванням, спеціальними засобами пересування (крім моторизованих), медикаментами та життєво необхідними ліками;

– комунально – побутовим обслуговуванням;

– організацією працетерапії, культурно – масової та оздоровчо – спортивної роботи;

– умовами, що сприяють адаптації психічно хворих громадян у новому середовищі.

Від ЗС: Досі не розуміємо як керівник ради будь-якого рівня може щось комусь обіцяти, якщо рішення приймаються колегіальним органом – радою. А у голови ради немає бюджету, яким би він міг розпоряджатись одноосібно.Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети