. Уранці — гроші, ввечері — світло? | Здолбунів City

Уранці — гроші, ввечері — світло?

Уранці — гроші, ввечері — світлоЦе має ще більш цинічний вигляд, ніж в Остапа Бендера, — обурюється голова правління Зорянського споживчого товариства на Рівненщині Ірина Караїм. — Бо там стільці хоч увечері повертали, а Рівнеобленерго вимагає від нас уже навіть не 100, а 200% передоплати! Воно ввело термін «споживча потужність»: тобто ми самі повинні заявити ту кількість електроенергії, яку плануємо використати. Не використав — твої проблеми, плати за все. Якщо ж перевищив заявлене, то за різницю заплатиш у рази більше. А ні — тебе одразу відімкнуть. Виходить, нам треба перекладати ці видатки на сільського покупця, а товари, самі знаєте, й без того невпинно дорожчають. Під цими словами готові підписатися підприємці різних форм власності не лише на Рівненщині: в інтернеті багато інформації про те, що монополіст рубає під корінь рештки бізнесу, які ще залишилися у країні.

У рівненській ситуації — монополіст російський. Що це як не економічний тиск представників великого бізнесу окупанта на українське підприємництво?

Періодично підприємці обурюються: приміром, здолбунівські, які разом із місцевою владою не раз викликали на відверту розмову керівництво Рівнеобленерго. Їм пообіцяли кожен конкретний випадок розглядати окремо. Представники ж Антимонопольного комітету не знайшли порушення умов договорів на постачання електроенергії, які монополіст укладає з підприємцями-споживачами. Відповідно до нього, поняття «авансовий платіж» і «попередня оплата» розділені: спробуй докопайся до істини! Втім, факт залишається фактом: альтернативи послугам монополіста просто немає. Тобто хоч би там як, а він своє візьме!

Виходить цілковитий нонсенс: Рівненщина — єдина територія в Європі в оточенні двох атомних станцій. Рівненська завдяки новій високовольтній ЛЕП торік виробила й спрямувала до об’єднаної енергосистеми країни найбільшу кількість електроенергії за весь період існування — понад 16 мільярдів кіловат-годин! Тобто нині Україна може свою електроенергію експортувати і заробляти на цьому добрі гроші. Про це днями заявили у профільному міністерстві.

Натомість маємо невпинне її здорожчання для вітчизняних споживачів (і для промислових, і для населення), кабальні умови за принципом «бери або плати» і цілковите вимивання оборотних коштів, які знекровлений бізнес не встигає заробляти через інфляцію.

А ми йому з високих трибун — про Європу та дерегуляцію. Так-от: у Європі, не встиг ти ще викопати котлован під будівництво об’єкта, як до тебе приходять представники кількох енергопостачальних підприємств, що пропонують свої послуги. З точністю до навпаки — в українському варіанті: кредитуватимуть вас місяць, два чи й три. І оплата — виключно за фактом споживання! Ось звідки беруться економічна стабільність та прогнозованість.

Офіційний Київ про це добре знає. Але не поспішає змінювати нормативну базу, створену попереднім режимом під державні монополії. А дарма: «енергетичний майдан» уже в повітрі, його присмак вловлюєш на кожній зустрічі з малим чи середнім бізнесом.

Джерело: Урядовий кур’єр

1 зірка2 зірки3 зірки4 зірки5 зірок (ще не оцінили)
Loading...


Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
  • Alex

    “Рівненщина — єдина територія в Європі в оточенні двох атомних станцій.” – а тарифи для населення області такі, ніби в Україні атомних станцій взагалі немає. Це нонсенс!

  • #39

    Скоріше всього,що назріває не тільки «енергетичний майдан». І буде він напевно набагато чисельнішим чим попередній.Більшість людей доведені до відчаю. Ціни не те щоб зменшувалися вони навіть не перестають рости.А владі якось фіолетово,то давайте вулиці переіменуємо,то про безвізовий закон поговоримо і тому подібну чепуху.

 
 

Активні відвідувачі

 
 

 Сайт для Руководителей. Как результативно управлять
 

Реклама