Управління соцзахисту Здолбунівської РДА відмовило у виплаті коштів багатодітній мамі

desh1

Багатодітній мамі управління соціального захисту населення Здолбунівської районної державної адміністрації Рівненської області відмовило заплатити передбачену законом грошову допомогу при народженні дітей. Причина: жінка виїхала за кордон на лікування, а відтак соцзахиcт не може проконтролювати цільове використання коштів.

Жінка звернулася до суду. Житомирський апеляційний адміністративний суд ухвалив: “Забезпечити шляхом стягнення з Управління соціального захисту населення Здолбунівської РДА Рівненської області заборгованості по виплаті допомоги при народженні дітей Ельсаїд Аміри Ясер та Ельсаїд Саміри Ясер в розмірі 57 500 гривень”.

desh2

Дівчатка-близнючки Аміра та Саміра

Варто зазначити, що новонароджені дівчатка-близнючки є громадянками України. Їхня мама розповіла, що отримала лише одноразову допомогу, коли дівчатам було 11 місяців. Виплату припинили, коли багатодітна мама через хворобу була змушена поїхати за кордон на лікування. Через важку вагiтнiсть дітки народилися недоношеними у 25 тижнів, з вагою 840 та 860 грамів відповідно. Лікарі три місяці боролися за життя дітей та здоров’я їхньої мами.

– Після народження дітей довгий період лежала на витяжці, бо почалися, окрім всього, великі проблеми із спиною, – розповідає Людмила Дащинська. – Коли нас виписали з лікарні, я ні на секунду не могла залишити дітей самих. Лише коли дівчаткам виповнилося по 11 місяців, звернулася за передбаченою законом допомогою. Мені заплатили на обох дівчаток за 11 місяців 40 000 гривень. Ще 60 000 – мали заплатити пізніше.

desh3

Діти Людмили Дащинської

Начальник управління соціального захисту населення Здолбунівської районної державної адміністрації Рівненської області Микола Бортнік рішення суду прокоментував так:

– Я нічого не маю проти, як стягнуть – нехай стягують. Там змінили саме рішення суду. Тепер гроші будуть стягуватися через казначейство. Ми ніколи не ставали в “позу” проти того, щоб стягнути кошти, але у нас є процедура нарахування. Як перші суди встановлювали суму – це їхнє право, а у нас методики нарахування немає.

За більш компетентним коментарем Микола Бортнік порадив звернутися до юриста управління соцзахиcту Володимира Жишкевича, який дуже здивувався запитанню:

–  А чому ви звертаєтеся до соцзахисту? І чому ви вирішили, що ми відмовилися платити? У пані Дащинської є офіційний представник – адвокат. Він у курсі всіх подій. Написав звернення у всі установи державної влади, на які офіційно дають відповіді. Так що ситуація не виходить за рамки законодавства. Суд не ухвалив стягнути з нашого управління кошти. Перше рішення суду – це нарахувати й виплатити. А друге, яке прийшло тиждень тому на нашу адресу, зі зміною способу нарахування: стягнути.  Тут слід розуміти правильно. Ми наразі не вправі виплачувати чи не виплачувати гроші. Зараз цим має займатися казначейство за особистим зверненням Дащинської.

Представник Людмили Дащинської звернувся також в управління виконавчої служби Головного управління юстиції в Рівненській області для вжиття усіх заходів виконання ухвали суду.

Ми поцікавилися в начальника управління виконавчої служби Марії Лук’янової, коли пані Дащинська зможе отримати передбачені законом гроші на дітей. Нам відповіли, що ця інформація відноситься до розряду службової, а також підпадає під закон про захист персональних даних, відтак журналіст не може отримати відповідь.

– Обговорювати будь-які персональні обставини інших осіб я не маю службової можливості тому, що це стосується їхніх персональних даних і вони не давали згоду на їхнє розголошення, – повідомила Марія Лук’янова.

Тим часом Людмила Дащинська й донині знаходиться у тяжкому післяопераційному стані. Лікарі не дозволяють ходити та сидіти: жінка лежить.

– Після пологів, через два тижні, сталася дуже сильна кровотеча, але лікарі мене врятували, – розповідає мама чотирьох дітей. – На цьому проблеми не завершилися. Відразу після  того у мене виникли проблеми зі спиною й перевели в інше відділення. Декілька тижнів пролежала на витяжці. А вже за кордоном зробили операцію та встановили у спині імплантат, укріпивши шурупами спину. Операція тривала шість годин. Моя родина потребує коштів, адже весь наш сімейний бюджет йде на моє лікування, а у нас четверо дітей. Дівчатка-близнючки народилися недоношеними й потребують особливого піклування.

Людмила Дащинська звернулася до Уповноваженого Президента України з прав дитини Юрія Павленка, і він пообіцяв допомогти жінці у вирішенні її проблеми щодо невиплати грошової допомоги на дітей.

Вікторія Мамотюк, ВСЕ, фото vse.rv.uaВсі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети