Управління соцзахисту відправлять на курси екстрасенсів?

законопроект голосуванняНа минулому тижні на Рівненщині перебував міністр соцполітики Павло Розенко, який вивчав ситуацію і з’ясовував причини «пробуксовки» надання субсидій. А перед цим була проведена обласна селекторна нарада на якій обласні керівники «роздавали на горіхи» районам за те що вони папір і папки у людей просять, а ще довідки про доходи. Казали вишукувати додаткові можливості, про які ті ж керівники районів висловились прямо «корупційні можливості» у забезпеченні управлінь соцзахисту папером, канцтоварами і т.д Сюжет про це ми розміщували за цим посиланням http://zdolbunivcity.net/koly-sproscheni-subsydiji-stanut-sproschenymy/

Міністр говорив, що незабаром Україну чекає ще одне «спрощення і полегшення». Не встиг він доїхати до столиці назад після «закручування гайок в регіонах» як відповідний Закон депутати вже прийняли.

Верховна Рада прийняла вцілому законопроект щодо автоматичного оформлення пенсіонерами та інвалідами субсидій на оплату житлово-комунальних послуг.

“За” відповідний законопроект №2676 проголосувало 229 народних депутатів.

Згідно із пояснювальною запискою, законопроект  підготовлено з метою спрощення процедури оформлення пенсіонерами та інвалідами субсидій на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива.

“Зокрема зобов’язано структурні підрозділи з питань соцзахисту населення за спрощеним порядком призначати та надавати житлові субсидії непрацюючим пенсіонерам та непрацюючим інвалідам без звернення громадянина, а працюючим пенсіонерам та працюючим інвалідам за зверненням громадянина з поданням довідок про доходи“, – йдеться у записці.

розенкоОсь як на це відреагував у соцмережах міністр соціальної політики Павло Розенко:

Наприкінці минулого тижня з четверга по суботу був у Рівненській та Хмельницькій областях, де вивчав реальну ситуацію із роботою нової реформованої системи субсидій, побував офіційно в обласних центрах та неофіційно у декількох районних центрах. Побачив реальну картину, відчув основні проблеми. Є, звісно, питання, є певні проблеми, але в цілому можна зробити висновки про те, що реформа реально запрацювала. І всі рішення щодо спрощення системи доступу до субсидій були ухвалені правильно і вірно.

Яке було моє здивування, коли в інтернеті побачив, що у п”ятницю Верховна Рада України ухвалила законопроект №2676, яким начебто “спростила” доступ до системи субсидій пенсіонерам та інвалідам.

Коли сьогодні прочитав ухвалений закон, то був, м”яко кажучи, “в шоці”. Замість “спрощеної процедури” доступу до субсидій депутати фактично позбавили субсидій пенсіонерів та інвалідів.

У першому абзаці написано про те, що субсидії мають надаватися без звернення громадянина. Тобто місцевий орган влади має (використовуючи, напевно, екстрасенсорні методи чи механізми чорної або білої магії) визначити бажання людини отримати субсидію. Хтось може сказати, як це буде виглядати?

Ну а далі взагалі шедевр: для непрацюючих та працюючих пенсіонерів, працюючих та непрацюючих інвалідів, членів їх родин потрібно здати довідки (!!!) про доходи громадян.

Уряд тільки скасував збір будь-яких довідок, заборонивши вимагати їх у людей, а нардепи вирішили знов пустити пенсіонерів та інвалідів по усіх колах пекла, збираючи нікому непотрібні довідки.

Не законопроект, а вершина абсурду!!!!

Ось в мене запитання до народних депутатів: ви взагалі аналізуєте, за що голосуєте у Верховній Раді? Чому цей законопроект не показати Мінсоцполітики і не вийти на голосування з нормальним документом? Чому ви довіряєте ідеям “сумнівних експертів” та законопроектам, написаним “на коліні” в коридорі, а не людям, яких ви самі ж уповноважили в уряді займатися соціальними питаннями?

Як ви тепер будете пояснювати пенсіонерам та інвалідам, що фактично позбавили їх права на отримання субсидій?
Чи знову в дії “класика жанру”: хотіли як краще, а вийшло як завжди?

А у нас відповідно питання до Міністра, обласних посадовців, які грізно наказували жодних додаткових довідок з людей не вимагати, депутатів ВРУ:

Експериментуємо далі «на марші» із живими людьми? Папками заклали всі коридори соцполітики в районі, діти приходять допомагати працівникам розкладати довідки, які давно мали бути у електронному вигляді завдяки якійсь міфічній електронній програмі, яка досі не працює. А тепер знову довідки про доходи у пенсіонерів вимагати та ще й в придачу із курсами екстрасенсів по визначенню потреби у субсидії? І все це забезпечити «власними корупційними можливостями всередині району»?!

Борис ХолоднийВсі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети