Уповноважена ВРУ з прав людини п.Лутковська сьогодні вислухала рівнян і здолбунівчан

ombudsman_4

Сьогодні, 4 грудня, Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Валерія Лутковська в режимі он-лайн відеоконференції зі студії в Києві провела особистий прийом мешканців Рівненщини.

Співорганізаторами заходу в Рівненській області став регіональний координатор із зв’язків з громадськістю Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України Вячеслав Свірець, РОГО «Комітет виборців України» у співпраці з Рівненською обласною універсальною науковою бібліотекою.

ombudsman_5

Зв’язок із п.Лутковською здійснювався за допомогою Skype зв’язку. На прийом прийшло чотири людини. Першою спілкувалась пані Тетяна, яка розповіла історію власного отруєння і пограбування невідомими, які підвозили її до Луцька. Вона детально розповіла усю свою історію, яка тягне на сценарій для детектива чи трилера. Але у підсумку вона на тиждень випала із робочого процесу (а займається важливими зовнішньоекономічними контрактами), тому втрати суттєві для особистого бюджету, до того ж позбулася всіх золотих прикрас та грошей, які були на ній.

Міліція, за словами пані Тетяни, дуже мляво розслідує справу, і попри те, що вона вже впізнала тих, хто її підвозив у той злощасний день, справа далі не рухається.ombudsman_1

Другу й третю справи презентував п.Лутковський керівник громадської організації, а фактично офісу народного адвоката, Микола Орлов. Спочатку разом із п.Павлом здолбунівчани розповіли омбудсмену про справу самовільної забудови у Здолбунові сусідом п.Павла. Особливо тривожним у цій ситуації було те, що міський голова І.Ольшевський легко погодився із вимогами спритного сусіда-будівельника і, незважаючи на інтереси інших власників землі й квартир, сприяв узаконенню добудови, відмовившись брати участь у судовому засіданні і не повідомивши (ні міська рада, ні суддя, ні ДАБК) усі зацікавлені у цьому сторони. Детальніше про це Здолбунів CITY писало тут. 

Третя справа стосувалась здолбунівського солдата Романа, який «відслужив» строкову службу де завгодно: на будівництві, на господарстві олігарха на Хмельниччині, тільки не в армії, і закінчив на лікарняному ліжку, на якому лежить і нині, тому не зміг прийти на зустріч із Валерією Лутковською. Подробиці цієї справи можна глянути тут. ombudsman_3

Ще однією людиною, яка виявила бажання поспілкуватись із уповноваженою з прав людини, виявилась пані Наталія, яка розповіла про нестерпні умови життя у будинку. Прямо під її вікнами існує фірма, яка має склад, до якого щоночі приїздять і розвантажуються великогабаритні вантажні машини. Нестерпний шум, невиспані ночі і жодного порозуміння з власником складу. Дільничний, за словами Наталії Іванівни, каже, що то склад, який належить фірмі небідної людини, тому не може тому дати ради. Ось п.Наталія і звертається по п.Валерії з проханням про допомогу.

На всі історії уповноважена з прав людина дала ґрунтовні відповіді, підказала варіанти власних дій, та попросила надати певні документи, щоб вона могла спрямувати необхідні листи у ті інстанції, які допоможуть вирішити підняті питання. Відчувалось, що відповіді продумані і неформальні.

Кому було потрібно зняти копії, написати заяви – ті відправились поверхом нижче у Рівненське відділення КВУ, де відвідувачів радо пригостили кавою й допомогли оформити всі необхідні документи для відправки на Київ.

Тому маємо сподівання, що буде прогрес по заявленим проблемам. Як буде рухатись вирішення справ, зокрема здолбунівських учасників сьогоднішньої зустрічі, ми обов’язково будемо інформувати наших читачів.Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети