Унікальна окраса Здолбунова

глід у Здолбунові (3)Засилля ринків, базарів, розбурханої вуличної торгівлі було характерним не лише для сьогодення. Достатньо довго після війни й революції з початком 1920-х років величезний вуличний ринок містився у квадраті сучасних вулиць Шевченка й аж до паркану Почаївського подвір’я, тобто лівого крила сучасного Будинку культури цементників.

Згодом старовинну дерев’яну Успенську церкву Почаївського подвір’я буде зруйновано, перед тим «виросте» неосталінська будівля БКЦ. А наприкінці 20-х років ХХ століття Польща потроху оговтувалася від війни й вирішила прикрасити Здолбунів…, ліквідувавши ринок. На його місці 1933 року постав величний парк, який простягався від сучасних Грушевського до Яворницького; від Приходька й до Шевченка. Парк нарекли іменем 11 Листопада й приготували для мешканців та гостей міста надзвичайну родзинку. Спеціально для цього архітектори та садоводи Здолбунівської міської ради (бурмістрату) замовили аж в Італії саджанці декоративного глоду.глід у Здолбунові (4) глід у Здолбунові (1)Їх висадили на найпрестижніших з точки зору житла вулицях: Костельній (тепер – Пушкіна); Нарутовіча (тепер – Хмельницького); Фабричній та інших. Саджанці декоративного глоду (як відомо в природі – це кущ) стали неймовірними за красою деревами, які навесні зацвітають букетиками дрібненьких трояндочок червоного, малинового, білого й змішаного біло-малинового кольору.глід у Здолбунові (2)

Чи то війна, чи недовговічність дерев (а їм нині майже по 90 років), а може наша банальна варварська позиція, але дерев декоративного глоду в Здолбунові залишилося ледь з десяток. Найцікавіше, що розсадити та прищепити це виняткове за красою цвітіння деревце в умовах Здолбунова не вдалося поки нікому. Тож, можливо, звернутися за допомогою до італійців? Але ж чиновники Київради вже було замовили деревця італійського каштану. А коли він зацвів – виявився кінським, українським…

 Олег ТИЩЕНКОВсі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети