Уїздці можуть стати ключовим партнером Здовбицької громади


Децентралізація знову замайоріла на обріях Здолбунівщини. Маючи цілком вичікувальну позицію і Здолбунівська районна рада і більшість сільських рад спостерігають чим все закінчиться. Не хочуть брати на себе відповідальність у цьому процесі. Побоювання, що держава вкотре підведе звісно дають про себе знати. Однак, процес набрав таких обертів і обсягів, що про його згортання мова не йде. Тому, хто швидше зорієнтується, той зможе скористатися і дворічним досвідом вже створених ОТГ і фінансовими перевагами та можливостями, які поки що наявні у міст обласного значення і ОТГ. За затвердженим перспективним планом, центрами майбутніх громад можуть стати Здолбунів, Мізоч, Здовбиця і Ступно. І поки Здолбунів тішиться від примарної самодостатності, Мізоч страждає від залежності від думки однієї людини, то Здовбиця часу видно, вирішила не втрачати і вже двічі ініціювала об’єднання із громадами Миротинської, Урвенської, Уїздецької сільських рад.

І саме Уїздецька громада першою і доволі реалістично відгукнулася і обговорила цю пропозицію до об’єднання. Удосконалене законодавство дозволяє почати об’єднання, якщо 50%+ населення домовилися в межах перспективного плану про початок процесу. Решта зможуть долучитися і вже без додаткових виборів і складних процедур. Але потрібні оті перші двоє…

Як повідомляє Рівненський центр розвитку місцевого самоврядування:

Одним з ключових на сесії Уїздецької сільської ради Здолбунівського району, яка відбулася 12 жовтня, було питання про об’єднання зі Здовбицею в одну громаду. Саме мешканці Здовбиці і запросили своїх сусідів, як і жителів ще двох сіл – Миротина та Урвенни – стати однією об’єднаною громадою.
У депутатів Уїздецької сільської ради, як і в інших небайдужих жителів села, питань щодо об’єднання було багато. Але і охочих дати вичерпну відповідь приїхало чимало. На запрошення сільського голови Уїздців Олександра Стернійчука у роботі сесії взяли участь експерти Рівненського Центру розвитку місцевого самоврядування, посадовці Здолбунівської райдержадміністрації, посадовці та депутати районної ради.

Олександр Стернійчук: «Завдяки Центру розвитку місцевого самоврядування я мав можливість побувати і побачити, як живуть об’єднані територіальні громади, зокрема, ті, які були першими в області. Скажу відверто: все, що там робиться, приємно вражає. Дуже хочеться, щоб і наше село розвивалося, тому ми маємо прийняти виважене і відповідальне рішення. А запрошені експерти нам допоможуть в усьому розібратися».

Першим перед присутніми виступив експерт з децентралізації РЦРМС Михайло Шелеп, який розповів про те, як проходить децентралізація в області, про переваги реформ та їх ключові показники.

Експерт з фінансових питань Василь Поліщук, відповідно, оперував цифрами та пояснював на простих прикладах, що є і що може бути.

Емоційним у своєму виступі був голова Здолбунівської РДА Сергій Кондрачук, який закликав земляків не баритися, а брати все у свої руки.

Дискусія була пристрасною і про це свідчить вже тільки один штрих: замість затверджених сесією 40 хвилин, розгляд цього питання затягнувся майже на дві з половиною години… Тут і справді вже ніхто не зможе сказати, що ще чогось не знає чи не чув.

Як підсумок, депутати зійшлися на думці, що потрібно ще порадитись з жителями села і зроблять це методом опитування. Кожен депутат обійде свій округ з опитувальним листом, а потім знову знову сесія і остаточне рішення – кінець цитати.

Як бачимо виважена і оптимістична позиція сільського голови О.Стернійчука, натхненна промова голови адміністрації С.Кондрачука та змістовне обговорення можуть призвести до такого бажаного партнерства, де Уїздці виступлять першим стратегічним другом-партнером сусідній Здовбиці, що дозволить розпочати процес створення ОТГ.

Слід відмітити, що Аналітичний центр розвитку міста ЗЕОН разом із бібліотечною системою району, виявилися провидцями, оскільки саме на цьому напрямку (Здовбицька ОТГ) вони передбачили реальну активність, тому найближчим часом долучаться  і своєю інформаційно-просвітницькою діяльністю, оскільки заручилися підтримкою міжнародного партнера в рамках проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування, в Україні» (ПУЛЬС), який виконується Асоціацією міст України (АМУ) в партнерстві з Радою міжнародних наукових досліджень та обмінів IREX/Україна за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

В рамках цього проекту готується спецвипуск з питань децентралізації, тому якщо у вас є слушні думки, власне бачення, коментарі щодо перспектив об’єднання в Здовбицькій громаді, прохання надсилати їх координаторам проекту:

Микола Мокрик, mokryk18@gmail.com, https://www.facebook.com/free.of.team

Марія Орлова, mariia5555@ukr.net, https://www.facebook.com/mariia.orlovaВсі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети