Учасники семінару почули багато енергоефективних альтернатив

презентація ОрловТак, саме участь великої кількості потенційних інвесторів на семінарі-практикумі з енергоефективності та енергозбереження, що відбувся 29 квітня у Здолбунові, є важливим його надбанням. Саме вони висловили різнопланові альтернативи, використання яких і може призвести до економії ресурсів, які витрачаються на енергозабезпечення бюджетних установ.

У цьому матеріалі, як і обіцяли – розширений репортаж із семінару та аналітика.

Перша частина семінару: виступи організаторів.

11 12 13

Топ-15 найбільших споживачів тепла (в абсолютних показниках та (або) на одиницю площі)

А організаторами у нас були Здолбунівська РДА, райрада і департамент ЖКГ РОДА. Представники районної ради обмежились привітальними словами і ремарками під час виступів. Ведучий семінару – Валерій Гуз, багато виступів супроводжував своїми професійними коментарями і видно, що добре знається не лише на темі семінару, а й на ситуації у нашому районі. Від адміністрації виступали обоє заступників голови, який саме в цей час знаходився у відрядженні у Києві. Леонід Власюк, перший заступник голови Здолбунівської РДА, розповів про загальні тенденції у комунальному господарстві району, які затрати були понесені для виконання заходів із енергоефективності за три роки, навів приклади успішних практик, частина із яких була пізніше наочно підтверджена під час виїзду на об’єкти.

Детально, з цифрами, графіками у своїй презентації на використанні коштів у бюджетних установах  зупинився заступник голови Здолбунівської РДА Микола Орлов.

Переглянути: Презентація_ Форум_290415

Топ-15 установ по енерговитратам: спалюємо в день тепла

Його виступ викликав багато запитань, зокрема про потенціал використання в районі опалення вугіллям, тепловими насосами, а також про навантаження, які додатково виникнуть при використанні електрообладнання для обігрів, про експлуатаційні витрати, які виникають при переході із газу чи централізованого опалення на індивідуальні котельні.семінар Енергоефективність Здолбунів (12)

Запитання ставить директор гімназії Іван Гнатюксемінар Енергоефективність Здолбунів (10)

На всі питання прозвучали відповіді, а сама наявність таких запитань явно свідчила, що публіка «розігріта» і сприймає матеріал.

Після цього виступило близько десятка потенційних інвесторів, представників фірм, які пропонували свої технічні рішення у теплопостачанні, обслуговуванні інженерних споруд, енергоаудиті та проектних роботах.семінар Енергоефективність Здолбунів (7) семінар Енергоефективність Здолбунів (22)

Виступає представник Екоклубу

Трохи перепало на горіхи одній із комунальних установ району, через те, що продемонстрували реальний стан речей у цій установі в інженерних комунікаціях.  Правду ніде діти, що є то є, але заради справедливості слід відмітити, що подібні фото могли ілюструвати більшість установ, де теж не вистачає коштів на якісне обслуговування мереж, а по друге, керівник цієї установи вже приклав багато зусиль, щоб почати змінювати систему теплопостачання і тому претензії не можуть носити персональний акцент, а швидше інституційний.

Різноплановість виступів порадувала. Технічні рішення на будь який смак і розмір. І для великих обємів і для не дуже. Кожен третій із виступаючих акцентував на можливості виконувати роботи з відстрочкою платежів або з інвестицією власних коштів, які повернуться через платежі для теплопостачання. Вигода для всіх очевидна: нове обладнання без використання бюджетних коштів і швидка його окупність через економію на нову, знижену вартість тепла.семінар Енергоефективність Здолбунів (6) семінар Енергоефективність Здолбунів (3)

Міні-виставка у фойє

Але не тільки про великі інвестиції йшла мова на семінарі. Були озвучені слушні пропозиції про грамотну експлуатацію інженерних мереж у між опалювальний період, було запрошення на безкоштовні курси з енергоменеджменту від Екоклубу, анонсована безкоштовна допомога у написанні проектних грантових заявок, допомогу інструментом для ущільнення існуючих віконних блоків. Як то кажуть пропозиції на будь-який гаманець і бажання.семінар Енергоефективність Здолбунів (18)

Під час перерви

А чи було бажання все це почути у тих заради кого влаштовувався семінар-практикум?

До перерви на заході було присутньо 110 учасників, доповідачів. Після смачної кави і бутербродів залишилось 53, з них начальники відділів освіти, культури, директори всіх шкіл Здолбунова, 9 сільських голів, керівники комунальних підприємств, 1 головний лікар, три депутати районної ради, один із яких з числа організаторів і керівників РДА. Решта зали – це інвестори, мери міст, які приїхали організовано разом із керівником Рівненського відділення АМУ Тетяною Грещук (до речі, активно задавали питання).семінар Енергоефективність Здолбунів (20) семінар Енергоефективність Здолбунів (23) семінар Енергоефективність Здолбунів (25) семінар Енергоефективність Здолбунів (26) семінар Енергоефективність Здолбунів (28)

Під час відвідання комунальних об’єктів, де здійснили енергоефективні заходи за останні 3 роки

А за наслідками семінару розроблено доручення голови РДА, яке передбачає отримання пропозицій від керівників бюджетних установ заходів із енергозбереження та інвестиційні концепції. Що запропонують ті, хто не почув усього спектру виступів спеціалістів? Керівництвом Здолбунівської РДА прийнято рішення в першу чергу підтримувати тих, хто якісно підходить до власного бюджетного господарства (школи, ФАПу, клубу). Можливостями треба теж вміти користуватися!

Захід пройшов на високому організаційному рівні, було видано 50 комплектів (не всі попередньо зголосились, тому учасників виявилось вдвічі більше ніж очікували) якісних роздаткових матеріалів, була організована міні-виставка продукції, анонси заходу були висвітлені більшістю інтернет-порталів області, організатори отримали схвальні відгуки від учасників заходу.

Попереду практичні кроки з реалізації намічених заходів та підготовка до участі 5 та 6 червня, у Рівному в Міжнародній виставці «СЕП – 2015. Сучасність. Енергозбереження. Технології», де можна буде ознайомитися із найновішими розробками в галузі енергоефективності.Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети