У Здовбиці запланували збудувати нову амбулаторію

Коментує голова Здолбунівської РДА Сергій Кондрачук: Наразі все складається для того, щоб у цьому році в селі Здовбиця Здолбунівського району було збудовано нову лікарську амбулаторію загальної практики сімейної медицини. В свою чергу в Дерманській лікарській амбулаторії буде проведено капітальний ремонт.
Як відомо, наразі в Україні триває впровадження реформи первинної ланки медичної допомоги. Вперше за багато років держава звернула увагу на цю важливу галузь і, що приємно, ця увага підкріплена реальними грошима.
Теперішня амбулаторія в Здовбиці – єдиний такий заклад в районі, який не має свого приміщення, а орендує площі в сільській раді. І це при тому, що Здовбиця – найбільше село району, а місцева амбулаторія обслуговує не лише здовбичан. Саме тому, коли постало питання “де будувати нову амбулаторію” ми разом з головним лікарем нашої первинки Олег Сумко визначили, що це має бути саме у Здовбиці (так само спільно вирішили й щодо ремонту у Дермані). Звичайно, така ініціатива була повністю підтримана Здовбицькою сільською головою Світлана Година. Про наше бажання збудувати для села сучасний медичний заклад із новітнім обладнанням ми сповістили й місцевих депутатів на одному з перших у цьому році засідань сільської ради.
І от рішення прийнято: як стало відомо, на цьому тижні МОЗ затвердив подані нашим районом об’єкти, які плануємо збудувати/відремонтувати в цьому році: Здовбицю та Дермань. Також на цьому тижні Здовбицькі депутати прийняли рішення виділити для будівництва амбулаторії земельну ділянку: це буде територія поблизу сільського стадіону (на викопіюванні – ділянка №58). 
Як відомо, перед цим Міністерство регіонального розвитку розробляло типові проекти майбутніх амбулаторій, які буде збудовано в цьому році по всій Україні. Таким чином, ми виграємо час на виготовлення повного пакету ПКД, потрібна буде лише “посадка” проекту на нашу місцевість, на що теж передбачено кошти. Якою буде наша амбулаторія, я, чесно кажучи, ще не знаю, але це дійсно заклади нового зразка. А ще одна картинка – то реально план-схема майбутнього закладу.
Зазначу також, що будівництво планується здійснити за співфінансуванням 80% Держбюджет, 20% – місцеві бюджети.
Насамкінець додам, що фактично решту амбулаторій нашої Здолбунівщини ми плануємо реконструювати за  кошти Світового банку. Більшість проектів реконструкцій уже на експертизі.Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети