У Здолбунові ввели транспортний податок

податок на автоВСТУПАЄ в дію з 10.01.2015

Додаток

до рішення міської ради

від 22.01.2015 №1300

 

Положення

про транспортний податок у місті Здолбунові

 

  1. Платники податку

1.1. Платниками транспортного податку у місті Здолбунові є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які мають зареєстровані в місті Здолбунові згідно з чинним законодавством власні легкові автомобілі, що відповідно до підпункту 2.1 пункту 2 цього Положення є об’єктами оподаткування.

Об’єкт оподаткування

2.1. Об’єктом оподаткування є легкові автомобілі, які використовувалися до 5 років і мають об’єм циліндрів двигуна понад 3000 куб. см.

База оподаткування

3.1. Базою оподаткування є легковий автомобіль, що є об’єктом оподаткування відповідно до підпункту 2.1 пункту 2 цього Положення.

Ставка податку встановлюється з розрахунку на календарний рік у розмірі 25 000 гривень за кожен легковий автомобіль, що є об’єктом оподаткування відповідно до підпункту 2.1 пункту 2 цього Положення.

 5. Податковий період

5.1. Базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному року.

Порядок обчислення та сплати податку

6.1. Обчислення суми податку з об’єкта/об’єктів оподаткування фізичних осіб здійснює Здолбунівська  об’єднана державна податкова інспекція  у Рівненській  області  за місцем реєстрації платника податку.

6.2. Податкове/податкові повідомлення-рішення про сплату суми/сум податку та відповідні платіжні реквізити надсилаються (вручаються) платнику податку Здолбунівською об’єднаною державною податковою інспекцією  у Рівненській області за місцем його реєстрації до 1 липня року базового податкового (звітного) періоду (року).

Щодо об’єктів оподаткування, придбаних протягом року, податок сплачується фізичною особою-платником починаючи з місяця, в якому виникло право власності на такий об’єкт. Здолбунівська об’єднана державна податкова інспекція  у Рівненській області надсилає податкове повідомлення-рішення новому власнику після отримання інформації про перехід права власності.

Нарахування податку та надсилання (вручення) податкових повідомлень-рішень про сплату податку фізичним особам – нерезидентам здійснює Здолбунівська  об’єднана державна податкова інспекція  у Рівненській області за місцем реєстрації об’єктів оподаткування, що перебувають у власності таких нерезидентів.

6.3. Управління державної автомобільної інспекціі УМВС України у Рівненській  області зобов’язано до 1 квітня 2015 року подати  Здолбунівській об’єднаній державній податковій інспекціі  у Рівненській області за місцем реєстрації об’єкта оподаткування відомості, необхідні для розрахунку податку.

З 1 квітня 2015 року Управління державної автомобільної інспекціі УМВС України у Рівненській  області зобов’язано щомісячно, у 10-денний строк після закінчення календарного місяця подавати Здолбунівській  об’єднаній державній податковій інспекціі  у Рівненській  області  відомості, необхідні для розрахунку податку, за місцем реєстрації об’єкта оподаткування станом на перше число відповідного місяця.

6.4. Платники податку – юридичні особи самостійно обчислюють суму податку станом на 1 січня звітного року і до 20 лютого цього ж року подають Здолбунівській об’єднаній державній податковій інспекціі  у Рівненській  області місцем реєстрації об’єкта оподаткування декларацію за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 Податкового кодексу, з розбивкою річної суми рівними частками поквартально.

Щодо об’єктів оподаткування, придбаних протягом року, декларація юридичною особою – платником подається протягом місяця з дня виникнення права власності на такий об’єкт, а податок сплачується починаючи з місяця, в якому виникло право власності на такий об’єкт.

6.5. У разі переходу права власності на об’єкт оподаткування від одного власника до іншого протягом звітного року податок обчислюється попереднім власником за період з 1 січня цього року до початку того місяця, в якому він втратив право власності на зазначений об’єкт оподаткування, а новим власником – починаючи з місяця, в якому він набув право власності на цей об’єкт.

Здолбунівська об’єднана державна податкова інспекція  у Рівненській  області надсилає податкове повідомлення-рішення новому власнику після отримання інформації про перехід права власності.

6.6. За об’єкти оподаткування, придбані протягом року, податок сплачується пропорційно кількості місяців, які залишилися до кінця року, починаючи з місяця, в якому проведено реєстрацію транспортного засобу.

Порядок сплати податку

7.1. Податок сплачується за місцем реєстрації об’єктів оподаткування у місті Здолбунові і зараховується до загального фонду бюджету міста.

Строки сплати податку

8.1. Транспортний податок у місті Здолбунові сплачується:

а) фізичними особами – протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення;

б) юридичними особами – авансовими внесками щокварталу до 30 числа місяця, що наступає за звітним кварталом, які відображаються в річній податковій декларації.

  1. Відповідальність платників за сплату податку та контроль за його надходженням до бюджету

9.1 Платники транспортного податку несуть відповідальність за неподання, несвоєчасне подання декларації з транспортного податку до контролюючого органу, правильність обчислення, повноту і своєчасність сплати податку до бюджету міста відповідно до Податкового кодексу України (із змінами та доповненнями).

9.2 Контроль за своєчасністю подання декларації з транспортного податку до контролюючого органу, правильність його обчислення, повноту і своєчасність сплати до бюджету здійснює Здолбунівська об’єднана державній податковій інспекції у Рівненській  області.

Секретар  ради                                                       Капітула В.В.Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети