У Здолбунові вшанували польських та українських вояків

Харцери гуфця «Волинь» відвідали могили солдатів Армії УНР і Війська Польського у Здолбунові. Зробили вони це в соту річницю спільного параду обох союзницьких армій у визволеному від більшовиків Києві.

9 травня харцери запалили лампадки і заграли військовий хейнал на могилах тих, хто боровся проти більшовиків 100 років тому. Цього дня 1920 р. у Києві, після його звільнення від більшовиків, пройшов парад українських та польських військ.

У Здолбунові на старому міському кладовищі похований учасник боїв із більшовиками, які відбувалися 100 років тому, полковник Армії УНР Борис Магеровський, воїн 3-ї залізної стрілецької дивізії. Харцери побували на його могилі. Також вони відвідали могили Українських січових стрільців, які загинули в боях із більшовиками у 1919 р.

Zdolbunow 1920 1

Zdolbunow 1920 4

Не обійшли увагою і могилу Василя Жука, котрий загинув на сході України у 2015 р.

Zdolbunow 1920 3

Потім біля меморіальної дошки, відкритої на території костелу Святих Апостолів Петра і Павла у 2010 р., вшанували пам’ять поручика Зигмунта Шулецького, уродженця Здолбунова, який у 1920 р. як солдат Армії УНР визволяв Київ від більшовиків, у міжвоєнний період був службовцем у Сарнах та бурмістром Дубровиці, а в 1940 р. загинув у Катині.

Zdolbunow 1920 2

Наостанок харцери пішли на старе католицьке кладовище у Здолбунові до спільної могили польських солдатів, які у 1920 р. брали участь в обороні міста від більшовицького війська.

Zdolbunow 1920 5

Кількома днями раніше лампадки на могилах солдатів Армії УНР і Війська Польського в Здолбунові запалили польський репортер Павел Боболович та український журналіст Дмитро Антонюк. У рамках мультимедійної акції «1920 рік – пам’ять в часи епідемії», яка проводиться для того, щоби нагадати про братерство поляків і українців під час польсько-більшовицької війни, вони вшанували польських і українських солдатів, учасників боїв із більшовиками 100-річної давнини, що спочивають на кладовищах Волині, Поділля та Галичини.

Таїсія ПЕТРИНА
Фото: Ігор МАНТИЦЬКИЙ

ДжерелоВсі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети