У Здолбунові відновили зруйновану вандалами дошку Степанові Бандері

У першій половині березня цього року патріотично налаштовану частину українського суспільства сколихнули повідомлення про масові руйнування пам’ятників борцям за волю України. Географія актів вандалізму зачепила Львівщину, Прикарпаття та Рівненщину, в одному з районних центрів якої, – місті Здолбунові, – було розбито меморіальну дошку Степанові Бандері, встановлену на приміщенні райполіклініки до сторічного ювілею Провідника ОУН. Проте, не пройшло і місяця, як організатори встановлення меморіальної дошки у 2008-му відновили її, а точніше, виготовили нову дошку.

Один з ініціаторів встановлення пам’ятної дошки С. Бандері і в 2008-му, і тепер, депутат Здолбунівської районної ради Сергій Кондрачук зазначив, що підготовчі роботи по виготовленню нової меморіальної дошки розпочалися на наступний день після вчиненого акту вандалізму. «Ми з однодумцями одразу прийняли рішення виготовити новий пам’ятник знак Степанові Бандері, не чекаючи результатів роботи міліції. Хоча були думки, що нової дошки не треба, адже нещодавно у Здолбунові ми встановили великий та красивий пам’ятник Степанові Бандері, який, на щастя, ніхто не зачепив. Мовляв, досить пам’ятника, для чого ще дошка? Але так вчинити – це догодити ворогам Бандери та України, саме цього вони і домагалися. Також дехто радив нову дошку не виготовляти, але й не знімати розбиту, щоб усі бачили, що й через багато років після смерті, Герой України Степан Бандера навіює жах на українофобів. Проте, більшість моїх колег все-таки висловились за виготовлення нової меморіальної дошки», – наголосив депутат.

«Більше тижня, – розповідає голова Здолбунівської районної ради Василь Тимощук, – обговорювався напис, який варто нанести на нову дошку, адже попередній був надто довгий. Вирішено було порадитися також із інтернет-спільнотою Здолбунівщини. Зрештою, зупинилися на словах «Ми не можемо передати наступним поколінням свої кайдани», які взято із праці Петра Дужого “Степан Бандера – символ нації”.

Нова дошка встановлена на більш видному місці, ніж була попередня, а освятити її планують у червні на День Святої Трійці. «Якщо розслідування міліції по пошкодженню меморіальної дошки в ніч з 6 на 7 березня результатів не дасть, і вандали уникнуть суду земного, то нехай вони знають, що суду Божого оминути їм не вдасться, адже піднімаючи руку на Степана Бандеру,  вони руйнують освячене церквою та святе для мільйонів українців», – додав Сергій Кондрачук.

Марко Українець 

 

На фото: ініціатори встановлення меморіальної дошки Степанові Бандері та сама нова дошкаВсі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети