. У Здолбунові стажерами підміняють найманих працівників? | Здолбунів City

У Здолбунові стажерами підміняють найманих працівників?

Під час виїзної інформаційної акції у Здолбунові фахівці Управління Держпраці у Рівненській області поспілкувалися з понад 50 найманими працівниками та роботодавцями в торгових точках, закладах харчування та салонах побутових послуг міста.
Інспектори вручили пам’ятки про переваги легального працевлаштування, роз’яснили норми трудового законодавства та види відповідальності за порушення.
Під час превентивного моніторингу з’ясувалося, що в Здолбунові, як і в інших населених пунктах, характерним є «стажування» працівників без оформлення трудових відносин. Зокрема, таку інформацію фахівці почули в піцерії «Манго», «Мережі магазинів 35» 

Така практика маскування нелегальної праці є доволі поширеною. Причому, переважна більшість людей не розуміють, що така наймана праця, якщо вона не підкріплена письмовим договором, є порушенням. Причому, штраф для роботодавців наразі є дуже суттєвим:  у разі інспекційного відвідування суб’єкта господарювання роботодавець за кожного такого «стажера» буде змушений сплатити 111 тис. 690 грн. штрафу.
Управління Держпраці у Рівненській області попереджає про ризики незадекларованої праці і наголошує на необхідності належного оформлення трудових відносин.

Повідомляють на сайті управління Держпраці у Рівненській області.

Роботодавці! Управління Держпраці у Рівненській області наголошує, що такої роботи як стажування – немає, окрім чітко визначених законодавством випадків.
Перевірка роботодавцем кваліфікації майбутнього працівника або навчання його навикам, необхідним для подальшої роботи, шляхом його допуску до роботи без оформлення з ним трудових відносин і виплати йому зарплати – незаконна. Але з метою перевірки відповідності працівника роботі, яка йому доручається, керівником може встановлюватися випробування. Відповідно до ст.26 КЗпП України, умова про випробування повинна бути зафіксована в наказі (розпорядженні) про прийняття цього працівника на роботу. У період випробування на таких працівників поширюються всі вимоги законодавства про працю. І обов’язково передує цьому укладення трудового договору.
Хто ж може бути стажером?
– Відповідно до ст. 29 Закону України «Про зайнятість населення» право проходити стажування за професією (спеціальністю) на підприємствах, в установах та організаціях незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання на умовах, визначених договором про стажування у вільний від навчання час мають студенти вищих та учні професійно-технічних навчальних закладів, що здобули професію (кваліфікацію) за освітньо-кваліфікаційним рівнем «кваліфікований робітник», «молодший спеціаліст», «бакалавр», «спеціаліст» та продовжують навчатися на наступному освітньо-кваліфікаційному рівні. Строк стажування за договором не може перевищувати шести місяців. Запис про проходження стажування вноситься до трудової книжки.
– Також, громадяни, які мають офіційний статус безробітного, можуть проходити стажування – професійне навчання працівників на виробництві, на тому чи іншому підприємстві за договором між роботодавцем, державним центром зайнятості і майбутнім працівником, що має статус безробітного. Після закінчення стажування підприємство зобов’язується працевлаштувати такого працівника.
У всіх інших випадках – роботодавець зобов’язаний оформити працівника на роботу за трудовим договором в установленому порядку з першого дня виконання ним трудової функції.

1 зірка2 зірки3 зірки4 зірки5 зірок (2 голос (а, ів), середній бал: 5,00 із 5)
Loading...


Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 

Активні відвідувачі

 

 

Архіви

 

 Сайт для Руководителей. Как результативно управлять
 

Реклама