У Здолбунові обговорили проблеми надання адміністративних послуг

presentation_1Ініціатором зборів був Інститут аналізу державної та регіональної політики м.Луцьк, який реалізує проект на території Рівненської області. Серед об’єктів дослідження була й діяльність Здолбунівської міської ради в частині надання адміністративних послуг та питань землі й комунальної власності.

Серед учасників засідання були двоє представників проекту Інна Гайворонська та Віктор Гомоль, чиновник з центру надання адміністративних послуг, що розташований нині в приміщенні Здолбунівської РДА, працівники апарату управління Здолбунівської міськради, цілих ДВА представники громади і ЗМІ.

Тому на особливо гостру дискусію розраховувати не приходилось. Замість очікуваного аналізу діяльності міської ради чи правової оцінки прийнятих нею документів, присутні почули загальну інформацію про проект та інституцію, яка його провела без ідентифікуючих деталей по всім міських радам, які були охоплені проектом.presentation_2

У відповідь представники міської ради в особі керівника виконкому Світлани Вознюк, землевпорядника Ярослава Лиса, юриста Оксани Рощенко, розповіли, що вони мають певні успіхи в темі надання адміністративних послуг і є одними з піонерів в Україні з цього питання. Також було повідомлено, що у грудні 2013 року вже були видані розпорядження міського голови, які покликані усунути знайдені експертами проекту недоліки. (На сайті “піонерів надання адмінпослуг в Україні” відповідного розпорядження, як і безлічі інших розпоряджень міського голови Здолбунова, ми не знайшли під час підготовки цього матеріалу.) На найближчій сесії у березні планують прийняти внесення змін до деяких рішень, а також відміни старих чи прийняття нових, які вже будуть відповідати чинному законодавству повною мірою. ДЕТАЛЬНИЙ аналіз одного із документів, за яким здійснюються операції з нерухомим майном у Здолбунові, наведений тут.sayt mista

Дещо під сумнів такі райдужні плани поставив Віктор Гомоль, який зауважив, що за період реалізації проекту кнопка виклику для людей, які потребують сторонньої допомоги, як була несправна, так і залишилась, тому можна засумніватись і в дієвості запевнень щодо анонсованих змін. Проте решта часу були взаємні дипломатичні запевнення у бажанні співпрацювати і надалі між сторонами (експерти-влада).

Присутній представник громади Микола Головацький спробував підняти питання по землі, яка є предметом спору між ним та міською радою, однак після виступу юриста міської ради Оксани Рощенко, яка коротко ознайомила про те, що дані спори знаходяться в судах і немає сенсу шукати іншу правду ніж ту, яку знайде суд, п.Микола вже не вступав у дискусію.

Керівник НГО «Аналітичний центр розвитку міста «ЗЕОН» Микола Орлов зазначив, що ЗЕОН чи не єдина організація, яка займається громадським контролем влади в районі, тому очікував на професійну дискусію саме по здолбунівській проблематиці, якої не виникло, також Микола Орлов відмітив відсутність депутатів міської ради, окрім В.Максимчука, яким би теж не завадило проявляти свою функцію не лише депутатського контролю за діями апарату чи виконкому міської ради, а й реалізовувати свої депутатські ініціативи в т.ч в проектах рішень, чого досі депутати місцеві ще не навчились чи не хочуть робити. Щодо адміністративних послуг, то було відмічено виступаючим, що дійсно справа не знаходиться у мертвій точці, проте інформаційні картки та й сама система роботи з надання послуг ще потребує оновлення та вдосконалення у м.Здолбунові.

Зустріч завершилась, чекаємо на вдосконалення, запроваджені за допомогою експертів проекту у дії вже найближчим часом у діяльності Здолбунівської міської ради.

Віктор Гомоль на завершення проанонсував діяльність у м.Рівне ресурсного центру для органів самоорганізації населення (ОСН) та закликав всіх присутніх користуватись його послугами. Детальніша інформація про ресурсний центр буде згодом.Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети