У Здолбунівській школі вибирали мера і ділили “солодку субвенцію”
Під час участі у «Території розвитку» в м.Чернігів у Марії Орлової народилася ідея, яка виходила із таких передумов:
Жоден із уроків в школі не розповідає про конкретику своєї громади. Ні як складається бюджет міста і як можна вплинути на його формування, ні чому такі тарифи на комунальні послуги і як можна “економити та заощаджувати”. Тому і старшокласники і молоді батьки не володіють тематикою життєдіяльності громади, а відтак є менш ефективними та пасивними громадянами своєї громади.
І зявилася думка: Розробити міні курс з бюджетної та економічної грамотності на прикладах своєї громади (м.Здолбунів Рівненської області) та провести ознайомчі заняття із школярами та батьками школярів.
Автор ідеї Марія Орлова, зустрілася із учнями Здолбунівської ЗОШ№5 де і презентувала свій задум. Коротке інформаційне повідомлення, яке мало бути за задумом у формі відповідей на деякі прості запитання, швидко переросло і захоплюючий діалог, масу запитань від дітей.
На допомогу прийшлося прийти і депутату Здолбунівської міської ради Миколі Орлову, який роз’яснював реальні інструменти участі здолбунівчан у повноцінному житті міста, в т.ч через вплив на рішення влади. Так, учні почули про електронні петиції, громадський бюджет.
Урок пролетів непомітно. Близько 30 учнів здолбунівської школи, яка до того ж є учасником проекту «Демократична школа», дізналися про базові ідеї, які крутяться навколо слова «бюджет». На диво, але ми явно недооцінюємо те, що вже знають юні здолбунівчани, але дуже важливо саме на цьому етапі втрутитися і підказати, спрямувати наявні знання. Для прикладу на запитання «Хто обходиться без бюджетного фінансування і чи це можливо?» прозвучав приклад про приготування пиріжків, які можна винести до потяга і продати. Добре, що є думки, як заробити на життя :), але якщо хочемо забезпечити правильний кругообіг ресурсів у державі, то маємо пам’ятати, що пиріжки мають бути смачними і безпечними, а реалізовувати їх будуть відповідальні підприємці, які готові сплачувати податки.
Зустріч продемонструвала однозначну зацікавленість у подальшому розкритті тем, які стосуються економіки і фінансів рідного краю.
Заключна гра із виборами мера і розподілом обмежених ресурсів підкреслила ще одну, дуже важливу особливість. Кандидатами і врешті переможцем були юнаки, які були суцільною несподіванкою для всіх. А отже, ще один надважливий висновок із зустрічі – зміна обставин, персонажей, тем здатна розкривати підлітка по іншому, з несподіваної сторони.
Триває опитування щодо пріоритетності тем, які хотілось би почути під час візитів. У школі всім запропонували взяти участь в опитуванні щодо тематики для міні-курсу з бюджетної та економічної грамотності на прикладах своєї громади (м.Здолбунів Рівненської області).
Участь в опитуванні можна взяти онлайн за посиланням будь-кому із здолбунівчан, бажано молоді. Посилання на анкету:
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSelBdDGTyqpAjYvBcKkZassocIFIMI9YHKFyOryXRtkZHjSk
Хто хоче долучитися до проекту, допомогти, порадити, стати волонтером – це можна зробити тут: https://www.dobrodel.org.ua/project/1325/
Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.