У Рівному розкритикували закон про самоорганізацію населення

конференція ОСНВ Рівному відбулася Всеукраїнська конференція з питань самоорганізації населення. Учасники конференції обговорили цікавий досвід реалізації ОСНами проектів з розвитку громад, форми співпраці ОСНів з місцевою владою та іншими установами, шляхи залучення ресурсів для покращення якості життя міських та сільських мешканців, вдосконалення нормативної бази, яка сприятиме розвитку громадських ініціатив.

«ОСНи займаються тим, до чого у влади не доходять руки. Так, на Волині сільські комітети організують ремонт доріг, облаштовують дитячі майданчики,» – каже голова Інституту аналізу державної та регіональної політики Інна Гайворонська.

Директор програми «Демократична практика» Міжнародного фонду «Відродження» Олексій Орловський виступив із різкою критикою дій Мінрегіону, який вкотре без узгодження з громадськістю рухає до Верховної Ради новий законопроект «Про органи самоорганізації населення», розроблений ГО «Інститут міста», який по суті відтворює позицію минулого уряду і суперечить самій природі органів самоорганізації.

Учасники схвалили звернення до Кабінету Міністрів України, в якому висловили прохання не підтримувати цей законопроект як руйнівний для самоврядування та сприяти прийняттю Верховною Радою громадського законопроекту № 3704-1.

У підсумку на Конференції була ухвалена резолюція, яка містить комплекс конкретних заходів з розвитку руху самоорганізації в Україні, а також вирішення ОСНами завдань соціально-економічного розвитку громад і залучення для цього додаткових матеріальних та нематеріальних ресурсів.

Окремо були сформульовані завдання ОСНам щодо вирішення проблем, які мають місце на територіях, звільнених від терористів, а також на територіях, де мешкають тимчасові переселенці зі східних та південних регіонів України.

Віктор Гомоль

 

Додаткову інформацію можна отримати: (095) 336-01-55, samoorg@ukr.net, http://samoorg.com.ua, контактна особа В’ячеслав Кіщенко.

 

 Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети