У Рівному пройшов семінар з написання проектів для представників громад

14 лютого 2014 року у рамках Обласного конкурсу проектів розвитку територіальних громад-2014 був проведений навчальний семінар “Написання  проектів”.  Досить висока активність присутніх – 65 представників  сільських, селищних, міських та районних рад – свідчать про актуальність  заходів такого роду.

Основним завданням семінару було побудувати алгоритм підготовки успішного проекту. Зокрема, детальна увага приділялася визначенню проблеми та оцінки потреб громади, постановці мети та завдань проекту, розробки плану діяльності по проекту. Представники громади отримали консультації по складанню бюджету проекту, були ознайомлені із процедурою оцінювання проектів та моніторингом результатів проекту після його впровадження.

Також для учасників семінару була надана інформація про тематичні інтернет-ресурси, звдання яких є забезпечення всіх зацікавлених (представники громад, депутати , ЗМІ) актуальною, повною та достовірною інформацією про обласний конкурс та  всі попередньо реалізовані проекти в 2010-2013 рр., а також актуальною інформацією про інші можливості залучення позабюджетного фінансування (веб-сторінки проектів місцевого розвитку Рівненщини 2010-2013 р.  (http://konkurs.vrc.rv.ua) й матеріалами щодо проведення даного Конкурсу, тематичними порадами по підготовці проектів (http://vrc.rv.ua/ua/konkurs).

Від ЗС: Попри всі формальні зусилля, які прикладає Здолбунівська районна рада щоб заохотити писати і подавати проекти, навчання які організовуються (щоправда досить поверхові, скоріше ознайомчі ніж навчальні ці зустрічі) для представників територіальних громад і навіть позитивних досвід тих громад, які вже отримали фінансування і виконали успішно проекти ніяк не надихне інших голів сільських рад, керівників навчальних закладів та лікарських установ, ініціативних груп у селах Здолбунівщини до написання нових проектів. Відмовок багато: від складнощів оплати через казначейство до підозр у непрозорості розподілу грантів.

Ось і цього разу, за інформацією організаторів, на семінарі зі Здолбунівщини була лише сільський голова Лідія Балабат, остання сесія райради затверджувала співфінансування лише для одного проекту, поданого…Лідією Балабат, із Аналітичним центром розвитку міста “ЗЕОН”  активно консультується сільська рада, яку очолює…Лідія Балабат. І це не найбагатша сільська рада, яка може дозволити собі багато витрачати коштів на розвиток. Просто в ній вміють користуватись МОЖЛИВОСТЯМИ, які знаходяться поруч.

Хоча за словами організаторів, консультувались і збираються подати свої проекти ще декілька громад Здолбунівщини.Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети