У Рівному презентували проекти для бізнес-інкубації
24 квітня відбувся круглий стіл «Започаткування програми бізнес-інкубації в Національному університеті водного господарства та природокористування». Її мета – підвищити імідж НУВГП та його конкурентоспроможність серед інших навчальних закладів. Для студентів запровадження такої програми – гарна можливість творчої та професійної самореалізації, працевлаштування, зв’язку з бізнесом, участі у грантах, а головне – шанс створити і впровадити унікальні проекти та креативні ідеї.
З питань актуальності проекту та перспектив розвитку інноваційного підприємництва на Рівненщині розпочав засідання круглого столу завідувач кафедри менеджменту Навчально-наукового інституту економіки, менеджменту та права, доктор технічних наук, професор Леонід КОЖУШКО – ініціатор і фундатор Бізнес-центру НУВГП. На його глибоке переконання, бізнес-інкубатори – носії передових технологій підтримки малого і середнього бізнесу та інновацій, необхідний елемент виживання й успішної діяльності невеличких структур. Завдяки чому, зауважив він, «водник» повинен стати сучасним та інноваційним вищим навчальним закладом, привабливим для багатьох вступників, роботодавців та інвесторів.
– Університету, – наголосив Леонід Федорович, – потрібно налагоджувати партнерські стосунки з бізнесом. Адже інноваційний розвиток і менеджмент тісно пов’язані та доповнюють один одного. Окрім того, необхідно підвищувати рівень практичної підготовки випускників. Вони повинні не тільки запропонувати ідею, а й вміти її реалізувати.
Про можливості підтримки проектів бізнес-інкубатора розповів директор Рівненського регіонального центру з інвестицій та розвитку Олександр ОСОВЕЦЬ. Зокрема, він зауважив, що центр допоможе в організації та проведенні семінарів і тренінгів на інвестиційну тематику, супроводі та фінансуванні інвестпроектів, надасть інформаційно-консультаційну підтримку при формуванні бізнес-планів та інвестиційних пропозицій, поінформує потенційних інвесторів про надані пропозиції. Олександр Сергійович також розповів про проект, який нині реалізується в Рівненській області за сприяння регіонального центру, – оптовий ринок сільськогосподарської продукції «Шелен».
Перед учасниками круглого столу з аналізом діяльності вітчизняних бізнес-інкубаторів виступив кандидат економічних наук, доцент кафедри маркетингу Навчально-наукового інституту економіки, менеджменту та права Руслан КОСТЮКЕВИЧ. В Україні, зазначив він, діє 89 бізнес-інкубаторів, однак працюють вони переважно не за класичною схемою, а у сфері консалтингу. Руслан Миколайович визначив пріоритети на найближчий період: проведення попереднього відбору інвестпроектів, налагодження співпраці з польськими вишами, формування перших команд, створення юридичної особи як організаційно-правової форми Бізнес-центру та підписання Меморандуму про його співпрацю з адміністрацією НУВГП.
Кульмінаційним моментом круглого столу стала презентація пілотних проектів студентів НУВГП.
Так, Микола РАДІОНОВ (МО-41) представив свій аудіопроект «Моє місто». Він пропонує створити додаток до смартфону з набором аудіоекскурсій «I tour» («Я подорожую»). Суть проекту полягає у тому, що людина, перебуваючи у будь-якому місті України, може обрати собі певну аудіоекскурсію по місту чи його частині за заданими параметрами (часом, об’єктами тощо). «Це є значно дешевше, ніж послуги екскурсовода, – запевняє Микола. – До того ж, аудіоекскурсію можна здійснити у будь який зручний для вас час, при бажанні взагалі усамітнившись».
А ось Вікторія РОМАНОВСЬКА (МО-41) запропонувала відкрити перший у Рівному дитячий салон краси – «Чарівна фабрика» з відповідним інтер’єром, казковими героями, дитячим куточком для очікування. А ще – створити в цьому закладі неповторну атмосферу, у якій дитина почувалася б головною дійовою особою.
Завершив презентацію пілотних проектів Віталій Бурмай (АУТП-53) зі своїм найбільш науковим творчим доробком – «Дистанційний моніторинг вологозабезпечення сільськогосподарських рослин». Віталій пропонує за допомогою тензіометра – приладу для вимірювання вологи ґрунту та мобільного телефону, на який буде передаватися сигнал з тензіометра, контролювати вологість ґрунту та, при необхідності, здійснювати полив певних ділянок. На його погляд, не обов’язково обмежуватись у такий спосіб тільки моніторингом вологозабезпечення рослин, а варто використовувати подібні прилади з датчиками для вимірювання температури, руху, тиску, якості повітря тощо.
На завершення роботи круглого столу професор Леонід Кожушко висловив упевненість в ефективності започаткованої в університеті програми бізнес-інкубації, спрямованої на вирощування в ринкових умовах фінансово життєздатних фірм. Леонід Федорович подякував за плідну роботу всім учасникам круглого столу та його гостям – Анні НОВІКОВІЙ («Агентство фінансів», м. Київ) та Роману ІЛЬЧЕНКУ («ФМ Консалт», м. Київ).
Успіхів у реалізації перспективного інноваційного проекту, подібного якому немає в регіоні, побажали його творцям й учасникам в.о. проректора з наукової роботи та міжнародних зв’язків, кандидат економічних наук, професор Наталія САВІНА та директор Навчально-наукового інституту економіки, менеджменту та права Світлана ЛЕВИЦЬКА.
Наталія ПАРХОМЧУК,
сектор зв’язків із громадськістю НУВГП
Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.