У районі знову сказ

сказ кітУ зв’язку із випадком сказу у кота у смт. Мізоч, рішенням Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Здолбунівській районній державній адміністрації від 04.03.2016 року №4 було оголошено неблагополучним щодо захворювання на сказ смт. Мізоч та введені карантинні обмеження, а також визначено наступні межі загрозливої зони, а саме села Дермань Перша, Дермань Друга, Стеблівка, Мізочик, Озерко, Клопіт, Суйми, Півче, Білашів, Стара Мощаниця, Підгайне, Кунин, Коршів, Уїздці, Залісся, Йосипівка, Замлинок, лісові масиви навколо населених пунктів.

До зняття карантинних обмежень на неблагополучній на сказ території та загрозливій зоні забороняється: проведення заходів із залученням тварин, вивезення за межі вказаних вище зон собак, котів і диких тварин.
В рамках прийнятого «Плану заходів по ліквідації осередку сказу в смт. Мізоч, оточуючих населених пунктах та лісових масивах які входять в загрозливу зону» приймаються всі необхідні міри по недопущенню поширення збудника інфекції, а саме подвірний обхід з проведення додаткових антирабічних щеплень, роз’яснювальна робота серед населення, тощо.
Звертаємо особливу увагу мешканців району на тенденцію до збільшення випадків захворювання на сказ домашніх тварин, в 2016 році в районі оголошено 3 неблагополучні пункти по сказу, де захворіло 2 коти та 1 собака. У всіх випадках домашні тварини нанесли укуси людям.
Сказ – гостра вірусна хвороба тварин і людини, що характеризується ознаками поліенцефаломієліту та, за відсутності вчасного лікування, абсолютною смертністю. За даними ВООЗ, ця хвороба входить у першу п’ятірку хвороб, спільних для людини і тварин, що наносять найбільший соціально-економічний збиток.

На сьогодні сказ реєструється в понад 100 країнах світу, у тому числі в Україні, вражаючи щорічно тисячі осіб. Основним джерелом і резервуаром вірусу сказу є дикі м’ясоїдні тварини (лисиця, єнотовидна собака, вовк), а також бродячі коти і собаки та навіть домашні тварини. Щороку в Україні реєструється значна кількість випадків захворювань на сказ диких, сільськогосподарських і домашніх тварин, що є реальною загрозою ураження людей вірусом сказу.

Що необхідно робити, коли вас покусала тварина?
Тварину, яка вкусила, в жодному разі не слід вбивати, а встановити її власника та їзольовано доставити таку тварину в найближчу установу ветеринарної медицини для огляду та карантинування ветеринарним працівником протягом 15 днів, тобто максимального терміну появи клінічних ознак сказу у тварин.

Необхідно також щорічно проводити щеплення собак проти сказу, а при появі клінічних ознак захворювання тварину необхідно ізолювати та повідомити найближчу установу ветеринарної медицини. У разі якщо собака придбана власником вперше, необхідно звернутись у найближчу установу ветеринарної медицини для проведення щеплення проти сказу, а також такі заходи проводити щороку у визначений ветеринарної службою термін. Слід дотримуватись правил утримання та вигулу домашніх собак і котів, не створюючи небезпеку оточуючим.

Управління ветеринарної медицини
в Здолбунівському районі



Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети