У Орестові відкрили оновлений ФАП

фап в орестові (4)У Здолбунівському районі 2016 рік буде роком сільської медицини. Про це вчора сказав у селі Орестів Здолбунівського району, де за кошти платників податків було проведено поточний ремонт приміщення місцевого ФАПу, закуплено нове обладнання.
Згідно Державної стратегії, 80% медичних послуг для населення мають надаватися на рівні первинної медичної допомоги. Тобто з 10 людей, які потребують лікарської допомоги, 8 мають отримувати таку допомогу на рівні фельдшерсько-акушерського пункту чи амбулаторії.фап в орестові (3)

Як є зараз? Людина звертається до ФАПу, але дуже часто всі можливості фельдшера у наших реаліях – це виміряти тиск та направити в район для подальшого обстеження. Бо якими б кваліфікованими не були наші медичні працівники на селі, при відсутності нормального обладнання та майже нульовому фінансуванні витрат на медикаменти якісної допомоги не надаси. Як наслідок, люди змушені витрачати кошти та їхати в район, а то й область. І всі жаліються на черги…

2016 рік – рік сільської медицини на Здолбуніщині – це не просто черговий лозунг чергового чиновника, чи чергова програма, під яку не закладено ні копійки фінансування. Справа в тім, що у 2016 році в Здолбунівський район «зайде» понад 8,6 млн. грн., наданих Рівненщині Світовим банком на проведення реконструкцій та капітальних ремонтів ФАПів та амбулаторій. Крім того, значну суму планується спрямувати на закупівлю медичного обладнання. За вказані кошти ми плануємо здійснити капітальні ремонти амбулаторій у Мізочі, Гільчі, Будеражі та Здолбунові, а також провести реконструкції ФАПів у Білашеві та Миротині. Проте, проведення вказаних робіт – це останній, завершальний етап, якому передує значний обсяг підготовчих заходів, адже по більшості об’єктів, які планується реконструювати, відсутні технічні паспорти, свідоцтва права власності на будівлі, державні акти на землю. Саме тому, керуючись принципом «сани готують влітку», завтра на сесії районної ради плануємо виділити понад 15 тисяч гривень на виготовлення техпаспортів та актів на землю. Щоб у 2016 році нам нічого не заважало здійснити всі заплановані роботи та зробити так, що мешканці району почали отримувати якісні медичні послуги. фап в орестові (1)
Р.S. Окрім заходів, які плануємо здійснити за кошти Світового банку, у 2016-му будемо подавати ряд об’єктів медицини по програмі фінансування з Державного фонду регіонального розвитку (співфінансування 90/10) та обласної програми енергозбереження (70/30). Року сільської медицини на Здолбунівщині – бути!
Р.S.S. На фото: під час відкриття оновленого ФАПу в Орестові.

Сергій КондрачукВсі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети