У неділю в Дубно свято незвичайної науки

10351660_534673430000333_7771694512888842185_nУ неділю, 12 жовтня, у м. Дубно, на території Дубенського замку працюватиме справжня «науково-дослідна лабораторія». На Рівненщині з різних куточків України під відкритим небом в імпровізованій «лабораторії» зберуться науковці та просто любителі науки нового покоління, які за допомогою різноманітних експериментів та технічних приладів зможуть довести жителям та гостям міста, що наука – це неймовірно цікаво.
Проект для відвідувачів буде безкоштовним.
За словами організаторів, проект «Неймовірна Наука» є місцевим невеликим аналогом міжнародного науково-популярного заходу «Науковий пікнік», який спрямований на популяризацію науки в сучасному світі та був придуманий у Польщі в 1997 р. Тобто поляки щорічно вже майже два десятки років доводять своїм землякам, що наука – це не лише книжки й дисертації, а набагато захоплюючі речі, які до того ж нас постійно оточують.
При чому наші сусіди роблять це настільки завзято, що їхній «Науковий пікнік» у 2005 р. був визнаний Європейською комісією одним з 10 кращих в області «Наука і суспільство».
У 2012 р. «Науковий пікнік» був поширений на територію Грузії, а у 2013 р. на територію Литви.
Того ж 2013 р. він також був розповсюджений і на територію України завдяки українським випускникам молодіжної програми «Study Tours to Poland». Тут цей проект отримав назву «Наукові пікніки в Україні / Scientific Fun» й проводиться у перший місяць осені. В 2013 р. у ньому прийняли участь 5 великих українських міст (Київ, Харків, Луганськ, Львів, Тернопіль), а цього року у вересні під гаслом «Наука об’єднує» – вже 7 українських великих міст – Київ, Харків, Дніпропетровськ, Кривий Ріг, Львів, Тернопіль, Луцьк). У кожному місті на захід приходили тисячі відвідувачів.
Як бачимо, на жаль, Рівненська область за 2 роки проведення цього міжнародного унікального проекту в Україні до нього так і не долучилася. Ситуацію потрібно виправляти, а науку й освіту популяризувати в європейський спосіб.
Організатори проекту «Неймовірна Наука» розраховують, що після проведення цьогоріч такого заходу Рівненщина на наступний рік буде готова взяти участь в україно-польському проекті «Наукові пікніки в Україні / Scientific Fun».


Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети