У найкращому селищі України з благоустрою люди сім років чекають питної води

IMG_6987

Павло Дутко (в костюмі по центру) на зустрічі із односельцями

Як розповіла мешканка вулиці Здолбунівської Євгенія Козачук, коли на сусідніх з їхньою вулицях почали прокладати водопровід, вона та її сусіди сподівалися, що черга дійде й до них:

– Але води нам дочекатися так і не вдалося. Водопровід залишився незакільцьованим, а працівники, які проводили роботи з встановлення водопроводу на сусідніх вулицях, сказали, що переходити на Здолбунівську команди вони не отримували. Тогочасний селищний голова Квасилова Олександр Павлусь пояснив нам, що відбулася помилка, внаслідок якої вулицю Здолбунівську не внесли в генеральний план селища. Але пройшли роки, і наша вулиця вже внесена в генплан, а води як не було, так і немає.

Люди вже впродовж семи років відстоюють своє право на якісну питну воду. Кожен з чиновників, до яких вони звертаються, запевняє, що водопровід на Здолбунівській з’явиться найближчим часом. Але віри їх словам уже немає. За словами Євгенії Козачук, неодноразово обіцяли встановити водопровід як представники квасилівської влади, так і посадовці з райдержадміністрації:

 – Рік тому ми зверталися зі своєю проблемою до голови Рівненської райдержадміністрації Василя Карпенчука. Той особисто дав вказівку селищному голові Квасилова Дмитру Крету вирішити це питання, пообіцявши нам, що вже в найближчий час ми разом з ним будемо відзначати появу водопроводу на вулиці Здолбунівській. Однак нічого так і не змінилося.

Використовувати для пиття та приготування їжі воду з власних колодязів ми також не можемо. Нам це заборонили робити представники санепідемстанції, які визнали її непридатною для вживання.

Що ж стосується влади Квасилова, то чиновники кивають у бік «Рівнеоблводоканалу». Мовляв, необхідні гроші на прокладання вуличного водопроводу на вулиці Здолбунівській з бюджету селищної ради щороку вправно виділяються, а керівництво «Рівнеоблводоканалу» з невідомих причин не бажає їх освоювати. Принаймні саме така відповідь на заяву квасилівчан прийшла від селищного голови Дмитра Крета навесні 2012 року. З того часу, схоже, нічого не змінилося.

Як вважає місцевий політик та громадський активіст Павло Дутко, представники влади Квасилова повинні бути більш наполегливими у вирішенні питання встановлення водопроводу на вулиці Здолбунівській і врешті-решт домогтися від «Рівнеоблводоканалу» виконання відповідних робіт.

– Дуже прикро, що у найкращому селищі України з благоустрою і підтримки громадського порядку, яким цього року визнали Квасилів, люди роками змушені обходитися без питної води. Мешканці вулиці Здолбунівської демонструють гарний приклад громадянської самоорганізації, об’єднавшись задля вирішення проблеми, яка їх турбує. А от обіцянки влади, схоже, – нічого не варті.

Скільки ще чекати мешканцям вулиці Здолбунівської прокладання водопроводу – не знає, схоже, ніхто. Поки ж люди, в тому числі й інваліди, змушені щодня вирушати за водою до родичів та знайомих із сусідніх вулиць або ж їздити до джерел, які знаходяться в інших населених пунктах, – завершує свою історію Павло Дутко.

Редакція Здолбунів CITY зв’язалась із заступником селищного голови Квасилова п.Котовським А., який підтвердив, що у селищі є проблема із 5-6 будинками, до яких не підведений водопровід, тому що він не закільцьований у Квасилові. Пан Анатолій і присутній біля нього колишній депутат селищної ради Микола Гнатович, старожил селища, говорили про цю багаторічну проблему у площині “селище й люди хочуть, мають кошти, а водоканал не може”. Запевнили, що є всі необхідні документи для того, щоб підтвердити свої наміри провести людям воду. Затримка за водоканалом.

На блоговій сторінці Павла Дутка один із коментаторів так прокоментував цей матеріал (скорочено):

Я, депутат вул.Здолбунівська Іван Бондарчук, займаюся цією проблемою уже два роки безпосередньо з організацією “Рівнеоблводоканал”. Маю певний напрацьований матеріал і хочу повідомити, що питання підходить до завершального етапу.

Решта коментаря містить неетичні висловлювання, тому або депутату потрібно з’ясувати, хто його іменем прикривається й дискредитує його, або визнати свій інтелектуальний рівень, якщо це він насправді так спілкується із своїми виборцями та односельчанами. Не виключено, що це просто інтернет – троль, який має особисту неприязнь до квасилівського активіста.

Надійшла і інформація від Рівнеоблводоканалу:

vodokanal_vidpВсі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети