У мера взяли інтерв’ю. “Здолбунів CITY” увагою не обділив.
Прокинувшись черговий раз у просторах Інтернету, сайт Здолбунів.ком вирішив розпитати міського голову І.Ольшевського про життя-буття і в цьому діалозі знайшлось чільне місце і нашому виданню. Ось сам матеріал (скорочений) і наші коментарі до нього. Доброго дня, Ігоре Олександровичу. Першочергово дякуємо за те, що погодились дати відповідь на запитання zdolbuniv.com. і відразу ж перше питання: інтернетом користуєтесь? І якщо так, то чи читаєте якісь зі здолбунівських сайтів? Так, я періодично переглядаю офіційні здолбунівські сайти, тобто районної ради, адміністрації, газети «Нове життя». Коментар ЗС. Не так багато у Здолбунові сайтів, які пишуть про діяльність міської влади, тому швидше за все мер лукавить, називаючи лише ці сайти. Хоча якщо це і правда, то І.Ольшевський лише підтверджує цим нашу тезу про те, що він не цікавиться думкою громади і альтернативним поглядом на його діяльність. Похвали і власні звіти написані та надруковані, може, і цікавіше читати, ніж пропозиції і рекомендації від тих, хто також цікавиться і розбирається у міському господарстві. Та і спати спокійніше. Переглядає ці сайти, напевне, вдома, бо на його робочому місці в кабінеті ми комп’ютера жодного разу не бачили.
Певні інформаційні ресурси міста називають Вас у своїх матеріалах «авторитарним мером», критикують деякі починання по благоустрою. На Вашу думку, чи справді Ви такий авторитарний мер, чи подібні матеріали є політично заангажованими?
Коли почув відгуки про свою роботу в раді з посиланнями на інтернетресурс «Здолбунів CITY», то переглянув його. Чесно кажучи, трохи здивований необ’єктивністю автора матеріалів. Щодо моєї «авторитарності», то тут не мені судити. Я, дійсно, в одній особі очолюю і виконавчий комітет, і апарат управління, і раду, але все це передбачено чинним законодавством. Будь-які вагомі рішення, які стосувалися життєдіяльності міста, приймались колегіально. Більше того, міська рада в своїй роботі, в першу чергу, керується планом соціально-економічного розвитку міста, який складався на підставі пропозицій депутатів та звернень мешканців міста. А чи можна таку систему роботи вважати «авторитарною» – судіть самі. Авторитарний стиль керівництва – це ігнорування думки інших. Я ж працюю так, щоб забезпечити виконання колегіальних рішень сесій і виконкомів. А чіткість, конкретність, цілеспрямованість у даній роботі – це не ознака авторитаризму, а більше демократії, коли прийняття рішень колегіальне і суворий, вимогливий підхід до забезпечення їх виконання. Ось чим керуюсь я у своїй роботі. Стосовно зауваження, що під час мого звіту про роботу Здолбунівської міської ради та її виконавчого комітету за 2012 рік в районному будинку культури 18 грудня 2012 року, те що «слова не надано нікому» – це не правда. Кожен з присутніх в залі (було понад 190 чоловік.) мав можливість в усній або письмовій формі напряму задати міському голові запитання, яке його хвилює і відразу ж почути відповідь. Таких запитань прозвучало більше 25, а по 19 з них оформлено протокольні доручення міського голови і призначено терміни виконання. Ряд людей вставали і висловлювали свої відгуки про роботу міської ради та особисто голови, озвучували зауваження ( Шпить Б.С.,Сивогрива Т.М., Болотнюк О.О., Черенецький В.З., Чуйко В.М.). Мені такий стиль спілкування імпонує більше ніж шаблонні виступи в обговоренні. Критика допомагає мені у роботі. Я люблю якщо кажуть «ні», тоді рішення і дії реальні.
Коментар ЗС. Одразу у запитанні автор ніби як підказує меру зіштовхнути всю критику в його бік на політичну заангажованість, політичну боротьбу. Цікаво, а звідки ця постановка питання взагалі взялась? Не пам’ятаємо жодного публічного виступу мера, де б він згадав, що належить до якоїсь партії чи висувався від партії (хоч балотувався при підтримці “Удару”). І жодна із політичних партій не виказувала претензій політичного характеру до нього. Всі питання, які оцінюються в матеріалах ЗС, – це звичайна господарська і управлінська робота міського голови, апарату управління, який він сформував. Вигідно шукати політичний підтекст, де його зовсім немає. Щодо виступів всіх бажаючих 18 грудня, то у своїй статті ми дослівно сказали наступне: «Основна доповідь мера тривала 1,5 години, а потім 20 хвилин – запитання із залу та записки від людей. З гострими цікавими запитаннями. Очікуваних співдоповідей, обговорення ЗВІТУ НЕ БУЛО. Міський голова в порушення ним же оголошеного регламенту, відповідно до якого передбачалось 20 хвилин на обговорення, по 3 хвилини на виступи, просто…оголосив перерву, а після перерви перейшов до питання номер 2, тобто питання дали задати, а виступи, обговорити – ні, і навіть не пропонували. Тому свій непроголошений виступ ми надрукували на нашому ресурсі. А якщо критика меру допомагає у роботі, значить все гаразд, у нього є помічники.
Вже не так і довго до наступних міських виборів, чи не вважаєте Ви, що подібні матеріали є підготовкою певних людей до місцевих виборів 2015 року? І чи будете Ви балотуватись на третій термін?
Якщо подібні матеріали є підготовкою певних людей до місцевих виборів 2015 року, то такий спосіб є дуже примітивний, не професійний, логічно не обґрунтований, це в більшості роблять люди, які нічого конкретного не зробили у житті, а люблять повчати інших як це роботи. Я думаю, що у Здолбунові люди мудрі, справедливі, розумні і вміють відрізняти правду від загадкових висновків. Щодо того чи планую балотуватись на третій термін – швидше «так» тому, що є вагомі результати роботи, хочеться завершити розпочате.
Коментар ЗС. Якби не знали, хто задав це запитання, то знову подумали б, що це якийсь підлеглий задає меру питання з підказкою-відповіддю. Знову політика, знову прагнення побачити щось, чого немає. При появі ресурсу “Здолбунів CITY” було багато розмов, «під кого» створився сайт, газета. Шукали там корені свободівців, Корилкевича, Королюка, Орлова у зв’язку із політичною кампанією до ВРУ. І що? Вибори минули, а ми як були загально громадською газетою і порталом, так і залишились. Із своїм поглядом на речі, своєю позицією. Вперше у цьому інтерв’ю ми почули про бажання мера балотуватись на третій термін. І стандартна фраза на кшталт: «Я от конкретно щось роблю для міста, а хтось не конкретно». По-перше, роботу мера може виконувати один, а не десять чоловік одразу. По-друге, Закон всіх ставить у рівне становище перед виборами. Якщо вчитель 20 років працював якісно на своїй роботі, то зробив він менше для своєї громади, ніж мер, чи ні? І як це виміряти? У кожного своя робота, її просто треба якісно робити. Меру містом управляти, журналістам оперативно і своєчасно подавати інформацію, аналітикам – аналізувати і пропонувати, що можна зробити краще, а вчителям вчити. Вперше ми побачили у відповідях міського голови на це питання невпевненість у своїй незамінності.
Пропонуємо надалі перейти до питань міських. Зараз величезна кількість здолбунівчан нарікають на вуличних собак, як Ви збираєтесь боротися з цим явищем у 2013 році і чи є перспектива у будівництва стерилізаційного центру і притулку для бродячих собак?
У 2006 році міська рада навела порядок з кількістю бродячих тварин, але держава обмежила дану роботу.
На сьогоднішній день це питання зрушено з місця, тому що на неодноразові звернення Здолбунівської міської ради було прийнято розпорядження голови Здолбунівської райдержадміністрації від 29.12.2012 року №849 «Про надання дозволу на складання проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки в оренду для створення притулку та стерилізаційного центру для тварин на території Здовбицької сільської ради шляхом продажу права оренди на аукціоні». Після проведення аукціону, приміщення, яке знаходиться на даній земельній ділянці буде використовуватись для організації притулку та стерилізаційного центру для тварин. Дуже сподіваюсь, що це покращить ситуацію по зменшенню чисельності бродячих собак в місті Здолбунові, тому що на даний час ситуація справді критична.
Коментар ЗС. Це цікава інформація. Можемо спрогнозувати, що притулку не буде. Оскільки оренду з аукціону не потягне місцева зооорганізація, а інших варіантів не пропонується.
Нещодавно стало відомо, що цього року виділять 200 000 грн. на будівництво мосту через «вісімку». Як вдалося нам з’ясувати, у наступні роки є плани розвинути нині важкодоступний берег озера. Що саме є в планах благоустрою гідропарку на наступні роки і чи правда, що там проляже нова вулиця міста?
Проект, щодо будівництва перехідного містка в міському гідропарку так само, як і Алеї випускників, не був придуманий кимось із працівників міської ради одноосібно, це реагування на пропозиції старшокласників, вчителів, депутатів та просто мешканців міста. Алея випускників стала альтернативним місцем місткові над залізничною колією на трасі Рівне- Остріг та іншим абсолютно непристосованим для цього місцям для одинадцятикласників загальноосвітніх шкіл міста, адже там учні наражались на чималу небезпеку та незручності під час зустрічі світанку. А впродовж круглого року, хіба що за винятком надто холодних днів, на Алеї безліч відпочиваючих абсолютно різного віку, і для цього там створені всі умови. Погодьтесь, адже це краще місце, ніж на території дитячих садочків, де дуже часто підлітки «окуповували» в вечірній час дитячі ігрові майданчики. Перші задумки,щодо містка, з’явились ще тоді, коли депутат Гордійчук В.Г. на одній з сесій висловив пропозицію облаштувати в місті бігову доріжку, оскільки у ній є потреба не лише у спортсменів, а й у тих хто просто оздоровлюється і любить побігати біля води навколо озера в гідропарку. Не завжди сприяють цьому погодні умови, адже стежки без твердого покриття. Перший етап цих робіт, як бачите вже зроблений – один бік водойми загалом благоустроєний, а щоб розпочати благоустрій другого боку – потрібен міст, який дасть можливість закільцювати такі доріжки і послугує благоустрою протилежного боку водойми. Адже не секрет, що на існуючому пляжі в погожу днину вже тіснувато, бо полюбилось людям це місце відпочинку, адже перед початком купального сезону дно обстежують водолази, у вихідні дні чергують рятувальники, СЕС контролює якість води, то чому ж ми, як влада, не повинні продовжувати вкладати сюди гроші, адже це інвестиція в здоров’я наступних поколінь. Та, зрештою, і не всі мають можливість поїхати відпочити, то нехай відпочинок на території рідного міста теж буде гідним. Щодо нової вулиці, то вона дійсно є у планах, але я її не прив’язував би до міського гідропарку, адже вона розпочнеться за його територією, а виготовлення документації по відведенню землі під міський гідропарк уже розпочато.
Продовжимо тему міського гідропарку. У січні цього року почали спорудження ковзанки на місці волейбольного майданчика. Чия це була ініціатива і чому це почали робити не у грудні, а тільки зараз?
Встановлення, у гідропарку міста, льодового майданчику для гри у хокей розпочато за ініціативою Громадської організації спортивного клубу «Волинь», який 25 грудня 2012 року звернувся з листом до міської ради. Міська рада підтримала дану ініціативу.
На даний час встановлено лише щити, які виділили місце майданчику, оскільки спорудження такого об’єкта залежать від погодних умов.
Майданчик без спеціального покриття землі, а велика частина води поглинулась нею, чи не буде весною на місці ковзанки болота?
Болота не буде. Тала вода зійде у ґрунт так само як талий сніг, а величезні тополі заберуть зайву вологу.
Багатьох мешканців міста цікавить, чи буде колись приведено у порядок перехрестя вулиць Шевченка, Шкільної та Паркової? Зокрема автомобілісти міста хотіли б там бачити кругову розв’язку. Чи реально це у перспективі?
Так,сподіваюсь, у недалекому майбутньому рух автотранспорту на перехресті вулиць Шевченка, Паркової,Шкільної буде здійснюватись по кільцю. Документація реконструкції перехрестя уже в роботі. Розпочати роботи по його реалізації орієнтовно плануємо у 2014 році.
Не менш болючим питанням є вулиця Богдана Хмельницького, а саме її статус. Попри знаки «рух заборонено», більшість водіїв і надалі продовжують користуватися нею, як транзитною. Чи збираєтесь Ви з цим боротись, і якщо так, то як саме?
Так, дійсно, тут є проблема. Зважаючи на велику кількість об’єктів торгівлі на цій вулиці зробити її повністю пішохідною на даний час немає можливості, адже приватні підприємці змушені завозити товари. Але, після проведеної зустрічі з ними, міська рада вирішила розглянути на засіданні виконавчого комітету питання про заборону руху автомобільного транспорту у святкові та вихідні дні по вулиці Богдана Хмельницького.
Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.