У Івачкові ефективно протидіють підтопленню

Івачків (2)Незадовільний стан польдерної системи «Івачків» призводив до погіршення екологічного стану території Миротинської сільської ради. Зокрема, в наслідок підтоплення відбувалось погіршення стану забудованих територій та санітарних умов проживання людей, збільшення захворюваності, забруднення води і ґрунтів, заболочення значних ділянок землі, розвитку небезпечних геологічних процесів, пошкодження або руйнування будівель, споруд та мереж.

Технічний стан існуючих систем захисту від підтоплення був незадовільним. На польдерній системі «Івачків» відбувалось постійне заболочування земель, в результаті чого використання сільськогосподарських угідь було неможливим.

З метою можливості подальшої експлуатації комплексу було розроблено проект «Розчищення русла р.Устя та реконструкція захисних дамб і насосної станції на польдерній системі «Івачків» Миротинської сільської ради, Здолбунівського району», загальною кошторисною вартістю 1033,554 тис.грн.Івачків (1)

Реалізація проекту передбачає заходи з розчищення русла річки Устя та реконструкції (будівництва) захисних дамб і насосної станції на польдерній системі «Івачків». Головним завданням вищезгаданих заходів є відведення паводкових вод з сільськогосподарських угідь, що дозволить покращити екологічний стан 150 га території Миротинської сільської ради (збереження пасовищ, сінокосів, поголів’я худоби, економія енергоносіїв, припинити підтоплення житлових будинків, покращення санітарного та екологічного стану території сільської ради).Івачків (3) Івачків (4)

В частині прозорих стосунків із громадою повідомляємо: Фінансування об’єкту здійснюється за рахунок коштів обласного природоохоронного фонду, а також коштів Здолбунівського районного бюджету. В 2015 році на роботи з реконструкції виділено кошти фонду в сумі 500,0 тис.грн, та кошти районного бюджету  – 45,749 тис.грн.

Ініціатор робіт – Здолбунівська РДА

Замовник робіт – департамент з питань будівництва та архітектури Рівненської облдержадміністрації

Підрядна організація – ТзОВ «Пром-Енерго-Консалтинг».

Ситуацію коментує голова Здолбунівської РДА Сергій Кондрачук:
– Один з моїх перших виїзних прийомів на посаді голови РДА був у Миротинській сільській раді. Після зустрічі з громадянами сільський голова та депутат райради від Миротина повезли мене «показати проблему, яку влада не в змозі вирішити впродовж багатьох років». Мова йшла про постійні підтоплення значної площі земель на території села Івачків, що входить до Миротинської сільради. Сільська рада мала ПКД на розчищення річки Устя, реконструкцію дамб та встановлення насосної станції. Ціна питання – понад півмільйона гривень. Повертаючись звідки, я сказав сільському голові, що спробую знайти потрібні кошти, на що він лише посміхнувся, мовляв, усі так казали і не раз, а віз і нині там…
А потім було засідання обласної комісії, що розподіляла кошти обласного природоохоронного фонду (всього трохи більше 7 мільйонів на область). Мені вдалося переконати членів комісії спрямувати на Здолбунівський район 1 мільйон 125 тисяч гривень, з яких півмільйона – на проблему Івачкова (ще 625 тисяч – на будівництво каналізаційної мережі малоповерхової забудови в м. Здолбунів (мікрорайон «Осада»). Згодом ці ж цифри затвердили профільні постійні комісії обласної ради (довелося переконувати частину депутатів перед комісією, частину – під час комісії). І наш район таки отримав потрібні кошти.
Взялися за реалізацію проекту в Івачкові. Ним було передбачено придбання насосу ОПВ-2500 в Росії на підприємстві «Уралелєктротяжмаш». Але мій перший зам – Леонід Власюк категорично відмовився закуповувати обладнання в окупантів. На пошук аналогічного обладнання пішли тижні. Але нам таки вдалося знайти (в Італії) ще кращий варіант за менші гроші! Вчора я відвідав Івачків і з приємністю повідомляю, що на одну проблему у цьому селі буде менше!Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети