Тиждень спеки: як працювати та відпочивати

Актуально. Надійшло на електронну скриньку редакції.

Про те, що насувається «африканська спека», сьогодні хіба що глухий не чув, а лінивий не писав. І не дивуйтесь, що звертаюсь з цим, як із проблемою. Бо це напряму впливає на здоров’я, а подекуди й життя тих здолбунівчан, які працюють, не в кабінетак з кондиціонерами, а під відкритим небом, створюючи необхідні умови комфортного проживання для кожного з нас. То хто має подбати, аби ці люди, працюючи на вулиці, не втрачали свідомість, а їх рідні не бігали по лікарнях й аптеках?

Бо  окремі директори наших комунальних підприємств графік роботи змінити не можуть у такі спекотні дні, як це робиться в усьому цивілізованому світі. Та що там у світі, цим самим вони, ці директори – передовики, напряму порушують ЗУ «Про охорону праці».

Ну, то й що, скажете, кому той роботяга потрібен з його здоров’ям. Отож – бо й воно, що надто дивує позиція тих структур та посадовців, що зобов’язані дбати про умови праці, збереження життя і здоров’я людей, контролювати роботодавців щодо виконання ними обов’язків із забезпечення належних умов праці.

А чому жодна зі служб не поінформує цих роботяг, що окрім пекельної праці на +35, вони ще й права мають. Як – от таке, гарантоване ЗАКОНОМ, а не за бажанням директора чи чиновника: у разі не створенням роботодавцем безпечних для життя і здоров”я умов праці працівники (серед іншого – ті, які працюють на відкритому повітрі в умовах підвищеної температури), мають право “відмовитися від дорученої роботи, якщо створилася ситуація, небезпечна для їх життя чи здоров’я. Мовчать і про те, що з метою профілактики перегрівання (гіпертермії) необхідно організувати раціональний режим праці. При роботах на відкритих місцевостях при температурі зовнішнього повітря +35 й вище, тривалість періодів безперервної роботи повинна складати 15-20 хвилин з наступною тривалістю відпочинку не менше 10-12 хвилин в охолоджуваних приміщеннях.

А при +37 -особи, молодші 25-ти і старші 40-ка років, не можуть залучатись до робіт на відкритому повітрі і і т.д. Чому ніхто не перевіряє роботодавців на предмет дотримання ЗУ “Про охорону праці” саме в таких екстремальних для робітників умовах праці? Чому окремі керівники підприємст, що надають комунальні послуги для населення, заявляють своїм працівникам, що навіть при такій високій температурі не можуть змінити графік роботи.

Перенесення годин роботи на ранковий або вечірній час при такій температурі в обов”язковому порядку має бути передбачено на подібних підприємствах. Щонайменше хоч Пам”яткою для працівників в умовах підвищеної температури повітря. А чи прості робочі- дорожники, водії, електрики, слюсари – не люди? Чи вони у +35 спеки на асфальті чи в полі почуваються значно краще, як би їх директор почувався? То нехай хоч один керівник спробує без кондиціонера й води, не кажу працювати, а лиш постояти на такій спеці.

ВІД ЗС: Ми знайшли Памятку від МОЗ:

Пам’ятка для працівників в умовах підвищеної температури повітря

1. З метою профілактики перегрівання організму (гіпертермії) необхідно організувати раціональний режим праці. При роботах на відкритих місцевостях і температурі зовнішнього повітря 35ºС і вище, тривалість періодів безперервної роботи повинна складати 15-20 хвилин з наступною тривалістю відпочинку не менше 10-12 хвилин в охолоджуваних приміщеннях. При цьому допустима сумарна тривалість термічного навантаження за робочу зміну для осіб які використовують спеціальний одяг для захисту від теплового випромінювання не повинна перевищувати 4-5 годин, і 1,5-2 години для осіб без спеціального одягу.

2. В охолоджуючих приміщеннях, аби уникнути негативного впливу на організм великого перепаду температур, слід підтримувати температуру повітря на рівні 24-25°C.

3. Робота при температурі зовнішнього повітря більше 37 ºС за показниками мікроклімату відноситься до небезпечних (екстремальних). За цієї температури не рекомендується проведення робіт на відкритому повітрі. Слід змінити порядок робочого дня та перенести години роботи на ранковий або вечірній час.

4. Для захисту від надмірного теплового випромінювання необхідно використовувати спеціальний одяг або одяг з натуральних тканин.

5. В умовах підвищеної температури рекомендується допускати до роботи осіб не молодше 25 і не старше 40 років.

6. З метою профілактики зневоднення організму рекомендується правильно дотримуватися питного режиму. Рекомендована температура питної води, напоїв, чаю + 10-15 ºС. Для оптимального водозабезпечення рекомендується також відшкодовувати втрату солей і мікроелементів, що виділяються з організму з потом, за рахунок вживання підсоленої води, мінеральної лужної води, молочно-кислих напоїв (знежирене молоко, молочна сироватка), соків, вітамінізованих напоїв, киснево-білкових коктейлів.

7. Пити воду слід часто і потроху, щоб підтримувати хорошу гідратацію організму (оптимальний вміст води в організмі, який забезпечує його нормальну життєдіяльність, обмін речовин). При температурі повітря більше 30ºС і виконанні робіт середньої тяжкості, потрібно випивати не менше 0,5 л води на годину – приблизно один стакан кожні 20 хвилин.

8. Для підтримки імунітету і зниження інтоксикації організму рекомендується вживання фруктів і овочів.

Прес-служба МОЗ України

Поради медиків

Медики радять Експерт радить носити з собою негазовану воду. При цьому вода повинна бути кімнатної температури. Пити воду можна кожні півгодини, але маленькими ковтками. Водою також можна змочити серветку і протерти обличчя. Одягатися в світле. При цьому одяг має бути з натуральних матеріалів, наприклад, льону. Обов’язковий елемент гардеробу – панамка, кепка або солом’яна шапочка. Головний убір врятує від сонячного удару. Їсти овочі та фрукти.

У спекотну погоду краще відмовитися від вживання жирної, гострої їжі. Також слід обмежити вживання солодкого. Ці продукти підсилюють потовиділення. Відмовитися від кави і міцного чаю. Крім води і компотів, можна пити зелений чай. Від алкоголю на час спеки медики радять взагалі відмовитися. Не можна пити пиво (воно зневоднює організм) і солодкі, газовані напої. Не виходити на вулицю в період з 10 до 19 годин. При можливості, виходити на вулицю (і навіть на пляж) потрібно до 10 або після 19 годин. Особливо небезпечно знаходиться під сонцем з 11 до 13 годин.

Можна користуватися вентилятором, але обережно. Потік повітря з кондиціонера або вентилятора не повинен потрапляти на людину, а дути в сторону. Ще обережніше потрібно використовувати кондиціонер. “Якщо у вас вдома є кондиціонер, повернувшись додому, увімкніть його, а самі вирушайте в душ або ванну. Коли повернетеся в приміщення, кондиціонер вимикайте.

Увечері кондиціонером краще взагалі не користуватися. Просто провітрюйте приміщення”, – радять медики. Темнота врятує від спеки. У будинку на вікна можна повісити темні штори, або жалюзі. Якщо сонячні промені не потрапляють у приміщення, в ньому може бути на 2-3 градуси прохолодніше. За допомогою пульверизатора можна підвищити вологість у приміщенні. Також можна змочити хустку і покласти собі на плечі.

Джерело: promedical.com.ua/novini/rjatuemosja-vid-speki-poradi-vid-dosvidchenih/ © PROMEDICAL



Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети