Туберкульоз: сучасні методи та лікування

Консультують здолбунівські лікарі

Для реального зменшення захворюваності на туберкульоз необхідна політична підтримка, залучення потрібних для профілактики та лікування матеріальних ресурсів. Також обов’язкова участь спільнот, організацій громадянського суспільства, а також усіх державних і приватних постачальників послуг, також важливим елементом є соціальний захист, боротьба з бідністю. Крім того, важливими є відкриття, розробка та швидке впровадження нових засобів, практичних заходів і стратегій боротьби з туберкульозом.
туберкульоз
У Питання протидії туберкульоз в Україні є одним з пріоритетних напрямів державної політики у сфері охорони здоров’я і соціального розвитку та предметом міжнародних зобов’язань. У 2014 р. Україна вперше ввійшла до п’яти країн світу з найвищим тягарем мультирезистентного туберкульозу. Особливо загрозливим є несвоєчасне звернення хворих за медичною допомогою, пізнє виявлення туберкульозу та поєднаних форм ВІЛ/туберкульоз, що обумовлює високий рівень смертності від туберкульозу та є результатом відсутності комплексного підходу до поєднання профілактичних та лікувальних програм на державному і регіональному рівнях в єдину дієву систему протидії.
В умовах соціально – економічної кризи, яка поглиблюється через військовий конфлікт на Сході країни, прогнозується погіршення епідемічної ситуації з ТБ, що потребуватиме проведення додаткових організаційних заходів та фінансових витрат.

В Україні за останні 5 років спостерігається тенденція до зменшення темпів захворювання та смертності на туберкульоз, проведено оптимізацію лабораторної мережі з діагностики туберкульозу та впроваджено сучасні швидкі методи діагностики туберкульозу, значно покращилася діагностика мультирезистентного туберкульозу.
В Україні впроваджено стандарти лікування хворих на туберкульоз, ко-інфекцію та мультирезистентний туберкульоз, посилено співпрацю щодо протидії захворюванню на ко-інфекцію, налагоджена взаємодія між центрами профілактики та боротьби зі СНІДом і закладено основу для впровадження заходів інфекційного контролю з туберкульозом та впроваджено реєстр хворих на туберкульоз.
туберкульоз1
Лікування є одним з найбільш ефективних заходів у боротьбі з туберкульозом завдяки скороченню поширеності випадків у популяції і зниження передачі інфекції. Протягом останніх 10 років результат успішного лікування нових випадків туберкульозу в країні склав 70%, за винятком 2009 р., коли рівень успішного лікування складав лише 60%. Низькі результати лікування були пов’язані з високою поширеністю мультирезистентного туберкульозу серед нових випадків туберкульозу, недостатнім забезпеченням медикаментами і порушеннями у дотриманні режиму та стандартів лікування туберкульозу, вживанням алкоголю і наркотиків, а також високим рівнем ко-інфекції та супутніх захворювань.

Профілактичні заходи в Здолбунівському районі щодо попередження випадків захворювання на туберкульоз, головним чином, полягають у Профілактичних оглядах населення з метою виявлення хворих на туберкульоз, а також щепленнях дітей. Методом флюорографії охоплено близько 50% дорослого населення Здолбунівського району. Методом туберкулінових проб обстежується дитяче населення у віці з 4 до 14 років, профілактичні щеплення проводяться дітям у віці 7 років.

Профілактика туберкульозу шляхом дотримання заходів інфекційного контролю має бути пріоритетною в лікувально – профілактичних закладах, місцях довгострокового перебування людей та проживання хворих на туберкульоз. У даному контексті йдеться не лише про медичні заклади, а й інші установи, які працюють з особами з груп високої небезпеки інфікування.
Для розділення потоків хворих використовуються можливості молекулярно-генетичної діагностики туберкульозу. Обов’язковій госпіталізації підлягають хворі особи, які виділяють збудника туберкульозу. Всі хворі на туберкульоз в повному обсязі забезпечені медикаментами, а особи які контактують з хворими засобами індивідуального захисту та профілактичним лікуванням.

Лікар-фтизіатр Решетняк А.С.Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети