Ціна совісті – зарплата

Чи не щодня на всіх телеканалах ми бачимо передачі про те, як нас обманюють. Магазини, супермаркети, виробники. І на скільки це сильно шкодить нашому здоров’ю. Ми думаємо – це у великих містах. Там мереж багато, конкуренція, бізнес. І більшість з нас не здогадується, що наші з вами друзі чи  сусіди наше здоров’я і гаманець так само промінюють на власну вигоду. 
Я добре розумію власників продуктових бізнесів,  яких нічого не цікавить, аби тільки товар було реалізовано, та чому працівники піддаются на спокусу “дрібного” за їх мірками фолу і самі ж по суті збагачують цих бізнесменів? Наводжу приклад —  супермаркет, той що по вул. Шкільній,  масло  селянське  Деражне. Дата запакування і дійсне до: етикетка першапід цією наклейкою знаходимо ще

етикетка другапід нею ще однуетикетка третяНа першій наклейці бачимо – запаковано – 25.05.13  дійсне до 20.05.14. На другій – 10.05.13 дійсне до 05.05.14 , на третій 09,05,13 дійсне до 04.05.14.

Відповідь  на питання – “Чому молочний продукт має термін придатності до споживання 1 рік?” шукаю в ДСТУ 4399:2005:

Визначені строки зберігання вершкового масла в торговельній мережі та на підприємствах ресторанного господарства:  за температури не вищої ніж 6 °C для масла у моноліті — 10 діб, для топленого масла у транспортній тарі — 15 діб, під час зберігання вершкового масла у спожитковому пакуванні — не більше 3 діб (трьох, а не 365-ти!!! – Прим автора)

Та окрім цього, ми  помічаємо, що дата 1 рік відраховується від щоразу нової наклеєної дати пакування.

Я маю на руках звукозапис, на якому адміністратор магазину наказовим тоном каже працівникам поздирати старі неклейки, і наклеїти одну нову. Вона не каже списати масло чи перевірити його.

Совість прокинься!!! Ми оправдовуємо себе: “А де ще знайти роботу?А як сім’ю прогодувати?  Мусимо стелитись… ” Та чомусь доволі часто, приходячи в магазин, незнайома продавчиня моргне або скаже тихенько: ви знаєте, пані, не беріть цієї ковбаси, вона вже трохи несвіжа. І я розумію, що світ не без добрих людей. Що, можливо, сьогодні я лежала б з отруєнням, а так іду з хорошим настроєм.

А хто вам сказав, що завтра ваша дитина, наївшись хліба з маслом, не потрапить в реанімацію? І всі будуть думати: а чого це? Воно ж все свіже. Ще он рік можна їсти. І чи коштуватиме  життя вашої зарплати, а чи коштуватиме воно того обману, на який ви йдете?

Здоров’я  у руках нас з вами: сусіди, знайомі, друзі. Ми живемо в маленькому містечку, і тут же один одного виживаємо. Заради чого? Щиро вірю, нам з вами вдасться протистояти обману, і продавець в магазині вам хоча б підморгне.

Ольга ФерарВсі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети