Ціна обіцянок міського голови та саботаж фінансового звітування комунальників

В жовтні 2016 року Здолбунівська міська рада прийняла рішення (14 голосами) щодо обов’язкового публічного фінансового звітування комунальними підприємствами, утвореними Здолбунівською міською радою. Погодьтесь це нормальна практика, якщо депутати виділяють кошти комунальним підприємствам, значить мають право знати і куди і як вони використані. І не лише депутати, а і вся громада міста, адже міський бюджет-то є спільнокошти громадян.

Керівників комунальних підприємств призначає голова міської ради.

25 травня 2017 року ЗС нагадує міському голові і керівникам КП, що звітів їх ніхто не бачив оприлюдненими, згідно додатку до жовтневого рішення. http://zdolbunivcity.net/v-poshukah-finansovyh-zvitiv-komunalnyh-pidpryjemstv-zdolbunova/

14 червня 2017 року на сесії міської ради міський голова робить вигляд, що вперше про це чує.  Група депутатів від БПП, Самопомочі і РПЛ НЕ голосує за подальше фінансування комунальних підприємств, які НЕ хочуть звітуватися за вже витрачені кошти міста. Міський голова за підтримки промерської більшості спробував у звичній манері звинувачувати депутатів у блокуванні роботи міста, однак отримав чітку відсіч і аргументовану позицію від депутатів.  «Ми ЗА те, щоб робилася робота в місті, ми ПРОТИ щоб витрачалися кошти не прозоро, а керівники КП САБОТУВАЛИ звітування за їх використання»-така суть відповіді депутатів. Тому після того, як публічно керівники КП дали ОБІЦЯНКУ міському голові, що до 1 липня рішення міської ради (засновників КП!!!) будуть виконані, робота сесії була розблокована і всі необхідні (і навіть не дуже аргументовані бо вже ці зміни в програми ніхто не обговорював) витрати були профінансовані. http://zdolbunivcity.net/prymushuvannya-do-prozorosti/

15 червня (за 1 день) той хто хотів і міг (КП Здолбунівводоканал) знайшов спосіб як виконати рішення!

http://zdolbunivcity.net/yak-za-den-zrobyty-te-scho-visim-misyatsiv-prosyly-deputaty/

Сьогодні 3 липня. Міський голова, кажуть у відпустці, сесій влітку більше не намічається, тож можна і надалі освоювати кошти і не звітуватися за їх витрачання  решті комунальних підприємств. Принаймні підтверджень  виконання публічних обіцянок до 1 липня (див уривок відео із сесії) більше ні на сайті міської ради ні на чомусь схожому на сайт КП я більше не знайшов.

Звернувся до секретаря міської ради пояснити ситуацію із виконанням рішення міської ради. Отримав роз’яснення, ДЕ потрібно шукати цю інформацію на сайті міської ради. Вивчив цю інформацію і прийшов до висновку, що вона НЕ відповідає у повному обсязі тому рішенню міської ради, яке прийняте в жовтні 2016 року. Відсутні скани угод, описові звіти керівників, декларації за 2016 рік, деякі КП взагалі не розмістили навіть сканів фінзвітів. Саботаж продовжується. ЯК потрібно виконувати рішення запитайте у керівника водоканалу, який за 1 день разом із економістом спромоглися на своєму, діючому сайті КП розмістити структуровано і зрозуміло всю необхідну інформацію.

Організацію виконання мала забезпечити згідно рішення міської ради її секретар В.Капітула (ВО Батьківщина), контролювати виконання голова відповідної комісії О.Бабій (обраний від партія Відродження). Мабуть саме така ситуація і називається невиконанням рішення міської ради, не забезпеченням організації її виконання та відсутністю контролю за її виконанням міським головою, секретарем ради, керівниками комунальних підприємств (крім водоканалу).

А ті, хто не виконують рішення навіть після стількох нагадувань значить мають на те якісь свої підстави. Чи підходить така позиція міських посадовців та керівників КП городянам? Дивіться в чому суть. Кошти можна просто витратити або раціонально витратити Т.то ощадливо, конкурентно, а на зекономлені гроші придбати або виконати ще більше робіт! Чи влаштовує здолбунівчан така таємничість влади, яку вони обрали? А як би вчинив інвестор чи власник підприємства, якби найнятий їм директор фірми відмовлявся би звітуватись? А що з цього приводу думають обрані від Здолбунова депутати обласної ради? Про нардепа не питаю, бо бачу що він комфортно оглядає об’єкти разом із керівниками міської ради не переймаючись її відкритістю і прозорістю, безперечно знаючи про наявність такої ситуації в місті.

Хочу пояснити своїм виборцям, що це ненормальна ситуація  підтримувати виділення коштів на будь-які цілі для  комунальних підприємств, які відмовляються виконувати рішення міської ради і не звітують перед громадою про використання бюджетних коштів. І відповідальність за це лежить на вищеперелічених мною особах. Ситуація буде такою доти доки буде промерська більшість, яку влаштовує такий стан речей, поки громада буде мовчати і радіти новому дитячому майданчику, не переймаючись нічим окрім факту його появи. От був би префект, вже можна було би звернутися з фактом порушення, була би відповідальність кожного із депутатів за свої рішення і голосування так щоб у випадку знайдених порушень в діяльності КП кожен із тих, хто не наполягає на їх прозорості і доступності щоб солідарно так же ніс витрати із своєї кишені, то і депутати в раді були би інші і відповідальність за прийняті рішення іншою.

Доступність інформації і її зрозумілість – це відповіді на багато запитань, які можуть вичерпатися самі по собі після ознайомлення із інформацією. Це довіра і потенційна підтримка завтра.  Утаємниченість – це підозра сьогодні і недовіра завтра.

Микола Орлов, депутат Здолбунівської міської радиВсі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети