Ціна на гречку має впасти

В Україні в 2016/17 маркетинговому році можливе зниження ціни на гречку, заявила прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства України. Мінагрополітики за результатами моніторингу повідомляє, що очікується збільшення пропозиції гречки на внутрішньому ринку, що може призвести до зниження її ціни.
«Валовий збір гречки очікується на рівні 174,2 тис. тонн, що на 36% більше, ніж в минулому році. А за попередніми оцінками в 2016/17 маркетинговому році на ринку може бути спожито близько 150-160 тис. тонн зерна гречки », – йдеться в повідомленні.
гречка
Звідки такі веселкові очікування?
Насправді, припущення, що гречка подешевшає , взяте не з області фантастики. Воно базується на правильній ініціативі районів щодо збільшення обсягів посівів гречки.
Здолбунівський район є яскравим прикладом такої ініціативи. У регіоні реалізуються програми підтримки фермерів з вирощування гречки та поголів’я великої рогатої худоби.

За словами першого заступника голови Здолбунівської РДА Леоніда Власюка, донедавна місцеві аграрії значно скоротили виробництво гречки. Тож, аби поправити цю ситуацію, із районного бюджету виділили 40 тисяч гривень. Ці кошти спрямували на фінансову підтримку тих сільгоспвиробників, які збільшують посіви гречки.
«За кожен гектар здолбунівським аграріям доплачуємо 150 гривень. У результаті площі гречки зросли аж у 18 разів. Це сприятиме забезпеченню споживачів місцевим продуктом, а також зниженню його ринкової ціни», – розповів Леонід Власюк.

Та не лишень гречку варто рятувати
Водночас із районного бюджету виділено 35 тисяч гривень на вирівнювання ситуації із зменшенням поголів’я ВРХ. Зокрема, господарствам, де утримується 3 і більше корови, виплачується по півтисячі гривень на одну свійську тварину. Таким чином на Здолбунівщині сподіваються заохотити фермерів до розвитку тваринництва.Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети