Труднощі перших днів монетизації субсидій на Здолбунівщині

Програма монетизації субсидій завітала до здолбунівчан разом із столичними листами з короткими інструкціями. І пішли люди до банку, соцзабезу і що маємо станом на цей момент (три дні з початку виплат):

  1. Пенсіонерам справді принесли поштарі разом із пенсією кошти і роз’яснили на що вони призначені!
  2. Ті, хто завітав до Ощадбанку довідалися, що потрібно робити картку, на оформлення якої йде 10 днів!
  3. Ті, хто реєструвався у системі електронної черги і розраховував приїхати з дальнього села чи вибігти із роботи на 15 хвилин, розчаровані бо а)система вилетіла о 10 ранку або б)є тільки жива черга в) черга є окрема за зняттям коштів і за виготовленням карток. Та і взагалі питання як сумістити РОБОТУ і в РОБОЧИЙ час вирішення питання отримання коштів на комунальні платежі
  4. Ті, хто спочатку НЕ зняв кошти, а потім пішов робити картку, могли зіштовхнутися із ситуацією, що кошти вже відправили на картку, ту саму, яку треба приходити отримати через 10 днів, а платити то до 20 го! Отже своїми.
  5. Люди згадали на кого оформлена субсидія і з’ясувалося що не всі фізично можуть доїхати до банка за коштами і картками. Хто відсутній, хто не здоровий, хто п’яний. І ось тут теж питання, якщо раніше кошти напряму йшли на рахунки постачальників компослуг не потрапляючи в руки п’яниць, то тепер вони в ті кишені потраплять і не факт що звідти підуть до тих постачальників. кажуть вже не одна мама (тато), дружина (чоловік), інші родичі над цим задумалися.

Хочеться вірити, що закладена в монетизації ідея ощадливості дозволить хоч комусь заплатити те що дала держава і ще щось заощадити. проте звіти керівників комунальних підприємств говорять про наступне: рівень заборгованості за комунальні послуги росте невпинно, по одній лише Комуненергії вони збільшилися ВТРИЧІ за 2018 рік!

Тому ми можемо сміливо прогнозувати що на фоні невеликих зарплат і тим більше пенсій, настроїв в суспільстві, найгірші прогнози щодо саботування платежів і використання коштів у власних цілях можуть бути реальністю. А погрози держави за 340 гривень прострочки сплат віднімати субсидію на фоні тотальних неплатежів, можуть видатися дрібницею коли почнуть банкрутувати комунальні підприємства. Тоді збитки і рівень соціальної напруги від наближення холодного і голодного періоду не виправдають ніякими черговими політичними гаслами.

Хоча, в світлі того, що 2019 й рік це рік виборів. Як нового Президента :) так і Парламенту, то таких лозунгів як і власне підгодовувань з бюджету буде вистачати, тому прогнозуємо що у 2019 році колапсу не трапиться. Тренуймося отримувати кошти і цивілізовано їх використовувати за призначенням.Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети