Тренінг «Як ефективно писати про місцеві проблеми» відбувся у Рівному

учасники тренінгу

учасники тренінгу

Завершився дводенний тренінг «Як ефективно писати про місцеві проблеми», який відбувся 28.02-1.03 2014 року у м.Рівне.

В звя´зку з тим, що тренінги проходили насичено та змістовно, хочеться розписати події окремо за два дні.
Отже, в перший день тренінгів після смачної кави та знайомства Андрій Осіпов (депутат Луцької міської ради, експерт Інституту Політичної Освіти) доступно та широко пояснив структуру, компетенцію та відповідальність місцевої влади. Лектор, під час тренінгу, не лише розповідав теоретичний матеріал, а й наводив яскраві приклади зі свого досвіду, досвіду колег. З його уст звучали геніальні фрази про владу:
«Політики готові витрачати свій вільний час на повагу громадян» та «Абсолютна влада розбещує абсолютно».

учасниця тренінгу

учасниця тренінгу

Також Андрій розповів про вчення Ш.Монтеск´є «система стримування та противаг», посилаючись на Закон України про самоврядування ми дізнались досить багато нового.

Після смачного обіду, нашим лектором став Олександр Солонтай (депутат в різні часи різних місцевих рад, експерт Інституту Політичної Освіти). Спочатку ж другої частини занять тренер вирішив перевірити знання та трішки розворушити журналістів, тому він приготував для нас тестові завдання, які дались всім досить важко, проте згодом ми про все довідались, зрозуміли свої помилки та вивчили декілька статей з ЗУ «Про місцеве самоврядування». З його лекції -презентації ми дізнались що таке субвенції, кошторис, бюджет та розглянули всі ці поняття на прикладі нашої держави. Проте найцікавішим стало, те що ми дізнались про чудову книгу «50+1 спосіб ошукати громаду», в якій описані реальні схеми махінацій чиновників.

Другого дня, ділитись досвідом приїхали О.Шалайський та О.Хаврук.

О.Шалайський

О.Шалайський

Олексій Шалайський («Наші гроші») спочатку розповів про три основні категорії в виданні, а це власник, редактор та журналіст, їх мотивації та класифікацію. Роз´яснив що таке професійний ексклюзив, як писати ексклюзиви та види ексклюзивів.
Він зазначав, «розслідувальна журналістика і якісна журналістика відрізняються лише одним фактором. В розслідувальній пишуть про великі гроші та відомих людей. От і все.»
Згодом він розповів про крадіжки з бюджету: «Усі бюджетні крадіжки є завжди задокументованими, 80 % – у вільному доступі», ділився з нами пан Олексій. І на завершення своєї лекції він сказав класні слова : «Журналістика –це хвороба, чим хворіші ми, тим здоровіша держава».

О.Хаврук

О.Хаврук

Після обіду нашим тренером став Олег Хаврук (Net Agency), сам він працює з інтернетом з 1995 року, тому його поради та уроки у цій сфері надзвичайно цікаві. Проте він, як ніхто інший знає, що світ на місці не стоїть і кожного року є якісь новинки, переваги удосконалення, тому ми не лише отримали базові знання і прості схеми роботи на тих чи інших сайтах, а й дізнались що актуальне в цьому році.

Після насичених тренінгів підвела підсумки і керівник проекту Ольга Шалайська (проект http://nikorupciji.org/, на тренінгу до речі були присутні два автора цього проекту. Сергій Пінчук та Микола Орлов – відомі своїми розслідуваннями в сфері місцевого господарства та регіональної економіки), бажаючи успіху у роботі вона завершила власне і нашу останню дискусію.
А Олексій Шалайський поділився з нами своїми думками щодо цього проекту, він підмітив що є справді багато талановитих і зацікавлених людей, у нього в ідеях на майбутнє є створення комунікативного майданчика всіх учасників проекту.
Обмінявшись контактами, дякуючи за атмосферу та попрощавшись з колегами усі вирушили по домівках.

Шкільна Євгенія,  кореспондент ЗС (Кременець), член мережі громадських кореспондентів.

П.С З нашої мережі також приймали участь у тренінгу Ганна Петрівська (Дубровиця) та Микола Мокрик (Здолбунів)Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети