Тоталітарний Євроринок

У м.Кременець планують зробити «Євроринок» за найкращими стандартами. За планом це буде один з найкращих торгових центрів України.

18 березня загострились сутички між приватними підприємцями та чиновниками. О 6-ій годині ранку люди вийшли на ринок торгувати, а замість звичних їм місць вони зустріли загони міліціонерів та замки на власних робочих місцях.

Звичайно, люди не розгубились і зразу ж приступили до активних дій. Підприємці і працівники центрального ринку перекрили головну дорогу міста, вимагаючи повернення їхніх робочих місць.
Коли ми підійшли 18 березня до Зажерей Марії (приватного підприємця з ринку) і запитали в чому справа, вона відповіла: «Зараз у Верховній раді є проект Закону про діяльність споживчих ринків.  В Законі про ринки відсутнє положення про обов’язкове заключення договору оренди між підприємцем та власником ринку. Він ніяк не захищає підприємців, фермерів, всіх торгуючих на ринку, хто, власне, і є головним фінансовим джерелом району. Ми є, були і будемо за даним проектом безправними. За власні гроші ми будуємо собі павільйони, і власники ринку ці ж павільйони здають нам в оренду. Сьогодні нас хочуть вигнати з ринку, зруйнувати збудовані нами павільйони. Фактично ми не захищені нічим, ми знаходимось у кабальних умовах у власника ринку. Десятки років власник збирає з нас гроші за оренду,  не вкладаючи ні копійки в ремонт споруд, у благоустрій території.»

Ситуація з цього приводу не однозначна. Чиновники не пояснюють точної причини цієї ситуації. Голова райдержадміністрації Фецович Ю.Р. на словах запевняє людей у тому, що ніхто не буде позбавлений роботи, а навпаки –«влада для народу», і  вони піклуються про людей, розбудовуючи центральний ринок. Проте люди твердять інше. За їх словами, власник майнового комплексу Гуменюк Т.Б. не з’явився вчора на місце події, але його представники прибули о 9:00 та повідомили торговців про те, що не виконаний припис ветслужби. Вимоги людей прості:
-виконати припис ветслужби, провести ремонт м’ясного павільйону;

– провести поетапну реконструкцію торгових рядів відповідно до проекту 2002 року.

На слуханні, яке пройшло 19 березня, Марія Зажерей виступила з такою промовою:
«Ми не єдині на Україні, хто потерпає від свавілля власників ринків. Шумськ, Гусятин, Суми, Дрогобич – це неповний перелік міст, де ринки були передані з комунальної власності у приватні руки. Ми піднімемо інтернет, соціальні мережі, будемо висловлювати протест злочинним діям дирекції ринку всіма методами в рамках діючого законодавства. На сьогоднішній день ринок, для більшості з нас, є єдиним засобом заробити на життя собі і своїй сім’ї. Ми сплачуємо єдиний внесок у пенсійний фонд, податок у міський бюджет. Ви – в руках котрих влада – існуєте на кошти платників податків, а значить, і на наші. Тому ми звертаємось до Вас за допомогою – не допустити рейдерського захоплення земельної ділянки в центрі міста, не дати закрити ринок, не дозволити виселити нас силоміць, виступити гарантом подальшої нашої праці на ринку.»

Проте влада навіть не хоче слухати громадської думки. Ще півроку тому в бюджеті не було потрібних коштів на ремонт ринку, а на даний час є 6 млн. гривень на побудову нового торгового центру. На запитання громади, де ж взялась така сума, можновладці спонукають людей рахувати свої гроші, а не державні.
Становище торговців не у найкращому стані. Для повернення нормальних робочих місць вони закликають кожного небайдужого стати на сторону народу аби «Тернопільські олігархи» не занапастили цю територію.

 Євгенія Шкільна, громадський журналіст,

 учасник проекту “Розвиток громадської журналістики у малих сусідніх громадах”

 

 

 Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети