Тиск на регіональні ЗМІ

 

З наближенням виборів до ВРУ все частіше чути про тиск на регіональну пресу, яка висвітлює діяльність влади. Яскравими прикладами цього є ситуація із львівським Експресом, вінницьким РІО, ось тепер новий факт. Ми засвідчуємо колегам свою підтримку, засуджуємо будь-які способи тиску на пресу і розміщуємо про цей факт інформацію. ЗС

Заява щодо порушення законодавства про свободу слова

 

3 квітня 2012 року до редакції  газети «Кременчуцький ТелеграфЪ» надійшла повістка про виклик до Автозаводського районного суду на попереднє судове засідання, призначене на 10 годину  6 квітня.

Газета "Кременчуцький ТелеграфЪ" – інформаційний тижневик, незалежне комерційне видання, яке з 1998 року послідовно висвітлює діяльність міської влади в м. Кременчуці (Полтавська обл.). Газета – член Асоціації видавців періодичної преси в Україні. Журналісти видання з 2001 року співпрацюють з освітніми програмами IREX, U-Media, USAID, проектом журналістських розслідувань в Україні SCOOP.

Позивач, який був засновником підприємства, що припинило випуск газет з 2001 року та було ліквідовано в 2006 році в зв’язку з відсутністю будь-якої господарської діяльності, вимагає стягнути на його користь 4 млн. 312 тисяч гривень, які, на його думку, одержані в результаті порушення його авторських прав. Не надаючи жодних доказів, позивач зазначає: «я є автором творів: газети приватних оголошень «Приватна газета» та інформаційної газети «Телеграф», а засновником зазначених видань є зареєстроване мною приватне підприємство». Тобто позивач намагається захистити своє «авторське право» на газети, які не є «твором» у розумінні Цивільного Кодексу України та Закону про авторське право і суміжні права. При цьому позивач не обґрунтовує, у чому ж саме полягає порушення його авторського права та замовчує правдиві факти, які  свідчать про відсутність будь-якого порушення  з боку відповідачів.

             В матеріалах цивільної справи  є заява про забезпечення позову, де позивач просить суд заборонити випуск газетякі мають в складі своєї назви найменування «Приватна газета» та «ТелеграфЪ».

Всі ці події відбуваються саме перед початком  виборчої кампанії до Верховної Ради України. Залишається незрозумілим, що заважало позивачу «захищати свої права» раніше – адже, за його словами, він знає про так зване «порушення» з 2001 року? І чому він розпочав це робити саме напередодні виборів?   Все разом: надмірна сума відшкодування, залучення у якості відповідачів юридичних осіб, які здійснюють випуск газет та  вимоги  припинити випуск газет та накласти арешт на майно відповідачів, свідчать про те, що метою позову є припинення виходу газет.

 

           Редакція газети  закликає  журналістську спільноту  широко висвітлювати даний судовий процес для забезпечення громадського контролю щодо недопущення порушення чинного законодавства України.

 

 5 квітня 2012 року

Головний редактор суспiльно-полiтичного

тижневика “Кременчуцький ТелеграфЪ”

                                                   С.КулясовВсі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети