Тіло здолбунівського героя ледь вирвали з рук військових бюрократів

Ось, що повідомила у ФБ волонтер Віка Шинкаренко, яка займається поверненням тіла здолбунівського Героя Василя Жука додому: (вся стилістика збережена)

труна з бійцемНеділя, 7 ранку, дзвінок з 93 бригади: Віка у нас “200-й” із Здолбунова, Жук Василь, 1991 р.н, потрібно забрати, дай контакти військкомату! Скинула контакти обласного воєнкома. Власне, його робота. Проходить півгодини телефонують з військкомату:
– Як забрати “200-го” з Красноармійська?
Вибачте, перше, що вирвалось:
– А як забирали інших, він же далеко не перший?
– А у нас такого юридичного механізму, як забирати, немає.
Як мобілізовувати й забирати у мами сина – є , а як повернути хоча б тіло додому – немає.
Інші батьки відразу, як чули, то відразу самі їхали забирати. А тут сім`я бідова, троє дітей, Василь був за старшого… Словом вирішую їхати й забирати сама.
– Які мені потрібно з собою документи, щоб його забрати?
– А не знаємо…
– Я виїжджаю, за півгодини буду у військкоматі, дізнайтесь, що потрібно, і підготуйте…
Через 20 хвилин телефонує воєнком:
– Віка, відбій. Зараз не треба їхати забирати. Там багато “200”, і в них труни закінчились….
Словом ми виїхали в той же день. Купили труну, виїхали. По дорозі вночі в Черкаському нам дали форму й берци. Щоб достойно забрати солдата.
Приїжджаємо в Красноармійськ, а в моргу тіла немає. Пропонують шукати в Дніпропетровську. Там в четвертому морзі теж нема. Через кілька годин знайшли у морзі лікарні ім. Мечникова. Але без копії паспорта нам тіло не видадуть, треба копія паспорта, а у військкоматі лише облікова картка… І що робити нам, маючи тільки телефон при собі? За дві години родичі знайшли вдома копію паспорта відправили волонтерам телефоном, а ми по Інтернету скинули фак,. А тут ще довга черга за довідкою. Адже тільки в один морг надходить до 30-50 чоловік, половина невпізнаних…
Патологоанатом, яка виписувала довідку близько 18-ї години, запитала:
– Звідки ви?

-З – Рівного.

– Ви хоч їли сьогодні?
– Зранку.
– Я теж, я зараз поділюся з вами бутербродом. Не думайте відмовитись.
Повечеряла з нею одним бутербродом на двох. Отримала довідку, хуууу, нарешті! Спускаюсь в морг за тілом, кажуть: вам ще з прокуратури потрібно дозвіл отримати… І тут я зрозуміла, що бюрократія тільки починається…
Їду в прокуратуру Жовтневого району на Чернишевського 23. А там питають:
– Вас допитували слідчі?
-А якого… мене допитувати?
– Ну як потерпілу…
– Яку потерпілу?
– Ну вам ще завтра на вул. Поля, 1 на допит до слідчого на 8 ранку.

Я кажу:

-Добре, але труна поки у вас постоїть…
– А вам без довідки її ніхто не віддасть.
Після мого ввічливого “в’єтнамського” набирають слідчого. Знов після “приємної” роз’яснювальної розмови обіцяли почекати 20 хв, бо вже 19.00 і робочий день закінчився. До слідчого встигли. Довідку видали швидко і навіть вибачились, майже о 20-й їдемо в морг. А там зачинено… Достукались, забрали.
До речі, з Клеваня родичі теж виїхали своїм бусом забирати тіло з Херсону.
Завіса!

віка по Жуку інфо
Сказати, що мені хотілось кричати ААААААА! То нічого не сказати. Просто не було слів.
Ціла армія нероб-воєнкомів, чиновників, депутатів, урядовців змушують проходити через ці кола пекла родичів загиблих військових. Убитих горем дружин, батьків героїв, які віддали своє життя за Україну і наш з вам спокій.
Нардепи, пишіть звернення в Міноборони і розробіть механізм, як забирати тіло патріота, який захищав землю, по якій ви ходите, їздите, на якій безпечно поки живете.
Суки у Верховній Раді прийняли без читання бюджет, де вже наперед заробили по стандартним схемам, як обікрасти країну. Вони крали 24 роки, і схеми з кожним роком удосконалювались і ставали більш витонченими… А придумати законодавчі акти, щоб забрати бійця з фронту, не можуть!
1000 км думок про це – і можна зійти з глузду. Одна думка: створити зведений батальйон з парламентаріїв, урядовців і президента. А комбатом буде Кулявлоб. Позивний вже є. Відправити їх в АТО в тому, що МО видало. Дай Бог 10 відсотків повернеться… Мабуть, тоді буде шанс на краще майбутнє для наших дітей та онуків, бо нам це ще закінчити і відбудувати…
Ай.. ХЛОПЦІ, ТІЛЬКИ ЖИВІТЬ!!!!

П.С.Очікується, що о 8-й ранку Василь буде вже вдома на вул.Віли четвертіВсі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети