Теренова гра на межі Рівненщини і Тернопільщини
Бій під Гурбами — бій між військами НКВС СРСР і силами УПА (командував Василь Кук), що відбувся з 21 по 25 квітня 1944 року біля урочища Гурби на межі Тернопільської та Рівненської областей. Закінчився тактичною перемогою радянських військ та виходом з оточення українських повстанців. Після бою переможці спалили навколишні села Гурби та Антонівці, а жителів вивезли.
Українські історики написали чимало книг про визвольний рух, в тому числі і про бій під Гурбами. У 2002 році у Львові було презентовано документальну книгу молодих істориків Ігора Марчука та Олега Тищенка «Гурби: квітень 1944-го». Дослідження проведено за підтримки Молодіжного Націоналістичного Конгресу.
У 2016 році силами МНК перевидано окремі розділи книги, а також додано статті про організацію та спортивно-патріотичну теренову гру «Гурби-Антонівці».Також щороку перед грою “Гурби-Антонівці” гравці-волонтери реставрують штаб “УПА-Південь” та впорядковують могили бійців УПА.
Що таке «Гурби-Антонівці 2018».
«Гурби-Антонівці» – це не змагання заради змагання. Організатори вкладають значно більше сенсу в цей проект:
– Патріотичний. «Теренова гра» означає, що вона проходить на певній території – терені. У нашому випадку – це ліси біля урочища Гурби, що на межі Тернопільщини та Рівненщини. Це легендарне історичне місце найбільшого бою УПА проти військ НКВС. Учасники поринають в атмосферу національно-визвольних змагань, вивчають історію не з книжок, адже саме на місці гри, у квітні 1944 року, відбулася ця битва.
– Виховний. «Гурби-Антонівці» – екстремальний захід, який гартує волю та характер учасників, ставить на шлях самовдосконалення, дає зрозуміти, що кожен здатен на більше. Також це зона здорового способу життя (на шкідливі звички тут просто немає часу).
– Екологічний. Обов’язковою складовою заходу є прибирання лісового масиву на міс ці гри. Організатори та учасники, користуючись нагодою, після закінчення гри разом очищують територію лісу від сміття.
– Консолідуючий. Це жива школа братерства, боротьби і командної роботи. Гра триває 60 годин безперервно, за цей час учасники стають частиною одного цілого: розподіляють побут, пліч-о-пліч змагаючись за перемогу.
- 17 років успішного проведення вишколу
- найбільша теренова гра в Україні
- 300 молодих патріотів-учасників
- 20 кв.км. лісового масиву – на місці реального бою НКВС проти УПА у 1944 році
- 60 годин безперервного вишколу
- Участь у грі безкоштовна
- «випускники» вишколу – активна та дієва молодь – 14та сотня Самооборони Майдану, волонтери мережі «Вільні Люди»
- свого часу учасниками гри були народні депутати України Олег Медуниця, Володимир Парасюк, вокаліст гурту «Широкий Лан» Святослав Бойко, замкомандира з виховної роботи Другого батальйону Національної Гвардії України Олександр Бойко та інші бійці АТО
«Популяризація бою та вшанування українських героїв – це і є основна мета проведення теренової гри. Кожен учасник усвідомлює, що приїхав у ліс не для того, щоб драйвово провести час, натомість, прагне загартувати себе, певною мірою спробувати пожити у ролі повстанця, захопитись ідеями націоналізму. Тут гартуються справжні патріоти, які потім приносять користь Україні – чи то йдуть на фронт, чи втілюють реформи»
Організатори заходу: Міністерство молоді і спорту України та Тернопільська ОДА у партнерстві з Молодіжним Націоналістичним Конгресом.
Сайт гри: http://gurby.org.ua/
Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.