Терапія в Мізочі: лікарня чи політика?

терапіяУ Здолбунівському районі точиться запекла дискусія у зв’язку  з необхідністю зачинити терапевтичне відділення у селищі Мізоч. Хто прийняв таке рішення і хто вважає це необгрунтованим – розбирається Здолбунів СITY.

Згідно постанови Кабміну від 25.11.2015 № 1024 медицину треба оптимізувати. Це означає, що кошти з державного бюджету будуть надходити на конкретно вказані витрати, які треба суттєво зменшити. В першому варіанті оптимізації Здолбунівській лікарні варто було згорнути 42 ліжкомісця. Та завдяки переговорам головного лікаря Владислава Сухляка з керівництвом області, було отримано розпорядження голови Рівненської ОДА скоротити у 2016 році лише 25 ліжкомісць.

42

розпорядження

В такому випадку постало питання: яке відділення закрити? За кількістю ліжкового фонду 25 – дитяче відділення у Здолбунові, хірургічне – 30, інфекційне – 20. Варто зазначити, що у кожному з цих відділень за період 9 місяців проліковано в середньому від 800 до 1300 осіб.

2030

Статистичні дані показують, що більша половина жителів Мізоча, які користувались послугами лікарні – люди похилого віку. Заступник головного лікаря Василь Мацьоха повідомляє, що лікарня виконує більше функцію соціального прихистку для осіб похилого віку.

statystyka

Такі ж висновки можна зробити з аналізу витрат терапевтичного відділення у Мізочі. На медикаменти у 2015 році було витрачено всього 5427 гривень. Загальна сума використаних бюджетних коштів склала 906457 гривень. Прогнозовано, що на утримання відділення у 2017 році потрібно буде 1 мільйон 300 гривень. За ці кошти можна придбати новенький шкільний автобус аби довозити дітей, які долають кілометри до школи, можна відремонтувати 5 реабілітаційних центрів для учасників АТО або замінити величезну кількість вікон, фасадів, доріг чи тепломереж у районі.

906000

Так, виходячи з необхідності проводити нелегкі кроки по закриттю відділення і вивчивши найоптимальніші варіанти, головний лікар Владислав Сухляк звернувся до голови Здолбунівської ради Сергія Кондрачука.

kondrachuk

– “До мене офіційним листом звернувся головний лікар ЦРЛ Сухляк Владислав з проханням дати згоду на скорочення 25 ліжкомісць в терапевтичному відділенні №2 Здолбунівської ЦРЛ. Стосунки ЦРЛ і райдержадміністрації чітко регулює Статут лікарні та інші законодавчі нормативно-правові акти. Згідно діючого Статуту ЦРЛ, у мене немає жодних підстав якимось чином впливати на дії керівництва лікарні, які відбуваються в межах повноважень, забороняти проводити реорганізації і т.д. Разом з тим, у мене, як у голови РДА, у понеділок 25 жовтня та вівторок 26 жовтня були зустрічі з депутатом райради Олександром Андріюком, який, як мені відомо, ініціюватиме внесення змін до Статуту лікарні та розроблятиме звернення від депутатів, яке унеможливить одноосібне прийняття рішення головним лікарем. Схиляюсь до думки, що депутати не підуть на реорганізацію відділення в Мізочі. А тому як буде далі – покаже час. Я ж можу запевнити всіх в одному: зроблю все, що в моїх силах, щоб не постраждали ні пацієнти так званого Мізоцького куща, ні медичний персонал, що працює в Мізочі,” – коментує голова Здолбунівської РДА Сергій Кондрачук.

Здолбунівська ЦРЛ є комунальною власністю районної ради. До поки не постало гостро питання оптимізації, в статуті вказано, що головний лікар може приймати рішення по скороченню відділень. Натомість, депутат районної  ради Олександр Андріюк ініціює позачергову сесію. Для того, аби змінити статут і заборонити приймати рішення головному лікарю без погодження сесії. В такому випадку, керівник лікарні опиняється заручником ситуації. Адже є чіткі накази  Кабміну та розпорядження голови обласної адміністрації, а виконувати їх він не зможе.

andriyuk

 – “Ми ніяк не можемо допустити закрити терапію в Мізочі. В зв’язку з тим, що населення до 10000 повинне отримувати повноцінне і якісне медичне обслуговування. На сьогоднішній день Мізоцька зона перевищує чисельність 10000. Мільйон гривень це не та цифра, яка потрібна на утримання лікарні. Там десь треба 400000гривень. Мільйон то сума надута. По-друге, нам треба проводити децентралізацію. Тоді б на цей заклад виділялось би 10 мільйонів. Якщо говорити про скорочення, то я вважаю треба підходити в цілому. Можна скоротити по 3 чи по 5 ліжок в кожному відділенні. Позиція керівництва ЦРЛ захистити Здолбунівську лікарню, а у Мізочі закрити. Таких речей ніхто не має права допустити. Якщо закрити Мізоцьку терапію, то всі хворі хлинуть на Здолбунів, де і так не вистачає ліжкомісць. Навіть деякі працівники ЦРЛ у Здолбунові кажуть – “Ми захлинемось”. Нашій фракції Аграрної партії надважливо зберегти це відділення. Можливо у 2017 році будуть зміни в галузі медицини, а лікарні вже не буде,»- коментує депутат районної ради Олександр Андріюк.

Натомість, начальник фінансового управління Здолбунівської РДА Володимир Нечипорук вважає надані лікарнею цифри повністю обгрунтованими. Він погоджується з тим, що у Здолбунові і так дуже мало ліжкомісць для існуючих пацієнтів і якщо в дитячому відділенні може лежати по три матусі з дітьми на одному ліжку, то який сенс в той же момент лежати в Мізоцькій терапії старенькій бабусі яка не лікується. І що робити якщо зачинити хірургічне відділення? Куди везти з того ж Мізоча людину, припустимо, з апендецитом?До Рівного може і не доїхати.

treninh-14
– «Я вважаю це питання не політичних амбіцій. Якщо лікарі бачать ситуацію, статистику і витрати, то чому сюди втручаються депутати? Якщо є наказ скоротити, то навіщо сунути палки в колеса? Щоб літні люди мали де відпочивати можна передати приміщення Здолбунівському районному територіальному центру соціального обслуговування. Там бабусям будуть надаватись якісні послуги, що насправді відповідають всім їхнім потребам. І коштів витрачатиметься бюджетних значно менше. Коли так вже кортить там мати відділення терапії, то варто створювати об’єднану територіальну громаду. За приблизними розрахунками тоді можна отримати 5 мільйонів медичної субвенції з держави. Передати кошти на ЦРЛ, що забезпечить повне функціонування там відділення. Громади об’єднуватись не хочуть, натомість таку значну суму коштів вимагають з району. Це нереально,» – прокоментував начальник фінансового управління Здолбунівської РДА Володимир Нечипорук.

Як перепрофілювати відділення, кому і де брати мільйон гривень і чи варто взагалі- вирішуватимуть депутати на позачерговій сесії Здолбунівської районної ради. Чи варто депутатам гратись в політиків, коли є чіткі Постанови Кабміну і розпорядження з ОДА та ставити рішення лікарів нижче своїх амбіцій? Здається вже хтось збирався захищати залізничну лікарню, настав час захистити Мізоцьку? Цікаво, чи він в курсі, що залізничної лікарні як такої вже і нема?

ковальчук

Коментар в керівництва районної ради, як розпорядника бюджетних коштів і голови депутатського корпусу, нажаль взяти не вдалось.

Ольга ФерарВсі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети