Тепло по графіку і без переплат
Здолбунівщина взяла курс на енергозаощадження. Зокрема Здолбунівському району в цьому році завдяки конкурсу вдалось залучити кошти на влаштування вузлів обліку та регулювання споживання теплової енергії. Загальна вартість проектно-монтажних робіт становила 1002,4 тис. гривень, з яких 70% виділила область (це 701,7тис.грн), а 300,7 тис. гривень кошти з місцевих бюджетів району.
Такі лічильники були встановлені в Здолбунівському районному будинку культури, Здолбунівських міських ЗОШ I-III ст. №1,3,4,7, ДНЗ «Ладоньки», «Дзвіночок», «Усмішка» та проведення капітального ремонту теплових мереж Копитківської ЗОШ I-III ст.
Ще півроку тому у Здолбунові пройшов практичний семінар з енергозбереження на якому були чітко визначені пріоритети в цій галузі, замовники і виконавці знайшли одне одного, там же зав’язались перші інвестиційні проекти, коли фірми виявили за свої кошти збудувати теплогенеруючі об’єкти і продавати тепло. Це приклад дієвої і послідовної позиції районної адміністрації, яка не обмежилась гаслами, а глибоко і широко розвинула цей напрямок в районі. Що де і як робиться на об’єктах на щоденному контролі влади.
Ми поспілкувались з одним із власників новенького лічильника обліку та регулювання споживання тепла директором ЗОШ I-III ст. №3 Ларисою Ковальчук: «Готуй сани влітку…» – ці слова народної мудрості ми всі засвоїли давно. Дійсно, влітку було зроблено максимум: частково замінено старі батареї, встановлено нові вікна, нову систему опалення у спортивному залі, аби зима не застала зненацька. Та найбільшим нашим здобутком вважаємо влаштування вузла обліку та регулювання споживання теплової енергії. Сприяли нам у цій, як виявилося, не зовсім простій справі і голова районної ради В. Тимощук, і голова райдержадміністрації С. Кондрачук, і заступник голови Л. Власюк, за що ми їм щиро вдячні.
Зрозуміло, що лічильник не є джерелом тепла, але сьогодні ми вже по-іншому будемо використовувати тепло: розумно та економно. По-перше, ми бачитимемо, скільки гігакалорій використовуємо. По-друге, ми зможемо регулювати тепло: не гріти повітря у канікулярні, вихідні дні, у нічий період; реагувати на значне пониження температури у морозні дні. По-третє, раціонально використовувати кошти за теплопостачання і контролювати їх. Учням та вчителям буде тепло, затишно і економно вчитися і вчити».
Лічильник регулює подачу тепла протягом дня автоматично. Зараз, коли діти вже повернулись з канікул, лічильник налаштований на інтенсивну подачу тепла з 8.00 ранку до 19.00 вечора, далі подача тепла зменшується до 6.00 ранку, а дві години, з 6.00 до 8.00, інтенсивність знову збільшується і школа прогрівається. Тобто, зранку діти приходять вже у теплу школу.
Лариса Євгенівна також похвалилась нам ще одним досягненням: «Не можна не згадати і ще одного складника у значному поліпшенні матеріальної бази школи: завершується капітальний ремонт спортзалу, дякуючи і місцевій владі, і благодійникам – випускникам, і батькам».
Люкшин Юлія
Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.