Тепер ще і карантин через сказ на частині Здолбунівщини

У зв’язку із випадком захворювання кота на сказ у с. Миротин, рішенням Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Здолбунівській районній державній адміністрації від 25.08.2020 №3 було оголошено неблагополучним щодо захворювання на сказ с. Миротин та введені карантинні обмеження, а також визначено наступні межі загрозливої зони, а саме: села Гільча Перша, В’юнівщина, Замлинок, Івачків, Урвенна, Гільча Друга, Лідаво, Загребля, Йосипівка, Залісся, Коршів, Уїздці, Копиткове, Степанівка, Мар’янівка, Новомильськ, Здовбиця, лісові та польові мисливські угіддя Здолбунівської РО УТМР.
20.08.2020 до Здолбунівської державної лікарні ветеринарної медицини звернувся житель села Миротин, який повідомив, про те, що 19.08.2020 біля 14 години домашній кіт вкусив за ногу його сина, 2015 року народження. Тварина була оглянута ветлікарем. За станом здоров’я кота та його поведінкою велося спостереження. 24.08.2020 тварина загинула. Труп тварини був направлений для дослідження в Рівненську регіональну державну лабораторію Держпродспоживслужби, де експертизою від 25.08.2020 року встановлено захворювання кота на сказ.
До зняття карантинних обмежень на неблагополучній на сказ території та загрозливій зоні забороняється вивезення за межі вищевказаних зон собак, котів та диких тварин.
В рамках прийнятого «Плану заходів по ліквідації осередку сказу в c. Миротин, оточуючих населених пунктах та лісових масивах, які входять в загрозливу зону» вживаються всі заходи по недопущенню поширення збудника інфекції, а саме подвірний обхід з проведення додаткових антирабічних щеплень, роз’яснювальна робота серед населення, тощо.
Звертаємо особливу увагу мешканців району на тенденцію до зараження не вакцинованих котів та собак сказом. В звязку з цим, в черговий раз просимо надати домашніх собак та котів у найближчу установу ветеринарної медицини для щеплення проти сказу, а при появі клінічних ознак захворювання, тварину ізолювати та повідомити спеціаліста ветмедицини. Слід дотримуватись правил утримання та вигулу домашніх собак і котів, не створюючи небезпеку оточуючим.
Здолбунівське районне управління
Головного управління Держпродспоживслужби
в Рівненській області


Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети