Тендерами на перевезення у Здолбунівській РДА ніхто не переймався

кріслаУ продовження теми перевезень. Тема, піднята на Здолбунівщині, безумовно описує процеси по всій Рівненщині, але найбільш принципово поставлене питання саме в нашому районі. Перші наслідки компанії по захисту своїх прав пасажирами автотранспорту через інформаційно-роз’яснювальну компанію на ЗС та порушену кримінальну справу за поданням голови РДА такі:

  • Пасажири більше дізналися про свої права і стали голосно нагадувати про них водіям і перевізникам
  • Збільшилось число обґрунтованих скарг до РДА, ОДА, а також заяв до міліції, які долучаються до єдиного кримінального провадження по справі за самоправство
  • Окремі перевізники вже дали задню у бажанні протистояти і шукають порозуміння для повернення ситуації у мирне русло

Аргументи перевізників обмежились шантажем зупинити перевезення по всій області, щоб підняти рейтинг голові Здолбунівської РДА та команді його помічників у цій справі :) і проплаченими статтями від спілки перевізників у стилі «сам ти самоуправством займаєшся». Що ще раз підтверджує: проблема існує і вирішувати її потрібно у виключно правовий спосіб. Так і не зрозуміло, чому перевізники відкрикуються у відповідь замість того, щоб працювати над полегшенням ПРОЦЕДУРИ затвердження тарифу на перевезення. Адже саме ця доволі довга процедура не дозволяє швидко реагувати на коливання на ринку.

Але процедура – це лише один штрих, інший – відсутність обліку пасажиропотоку і корупційна складова бізнесу. Слідство у справі ще триває, але вже зараз з’являються цікаві факти, які дещо проясняють ситуацію. Не всі маршрути є маршрутами тих, хто їх вигравав і на них їздить. Поки без подробиць, зачекаємо висновків правоохоронців.

А Сергій Кондрачук продовжує системно заповнювати прогалини, які виникли у цій сфері. Ось що він коментує з цього приводу:

З 5 січня 2013 року набули чинності зміни до ЗУ “Про автомобільний транспорт”. Статтями 7, 44 Закону передбачено, що організація пасажирських перевезень на приміських автобусних маршрутах загального користування, що не виходять за межі території району, покладається на районні державні адміністрації. На сьогодні закінчено терміни договорів на таких маршрутах:
Здолбунів – Дермань-2 через Мізоч (договір закінчився ще 15.11.2014);
Здолбунів – Кошатів (04.03.2015).
Коли ж ми почали піднімати це питання, то виявилось, що закінчення терміну договорів раніше мало кого цікавило (на це, мабуть, варто було зреагувати ще, як мінімум, в листопаді минулого року) і в Здолбунівській РДА відсутні документи нормативно-правового характеру, які регулюють відносини у цій сфері.

А тому виникла необхідність прийняти ряд розпоряджень щодо умов проведення конкурсу на перевезення пасажирів на території Здолбунівщини. Оскільки вказані розпорядження є регуляторними актами, відповідно до законодавства, вони мають бути офіційно оприлюднені та обговорені до моменту реєстрації. Що ми й зробили, оприлюднивши вищевказані документи на сайті РДА.

Кожен може з ними ознайомитися та надати свої пропозиції в відділ економічного розвитку Здолбунівської РДА. Маємо разом прийняти такі умови, створити такий конкурс, який би обрав таких перевізників, що працюватимуть виключно в правовому полі! Положення про конкурс можна глянути тут:
http://zdolbun.gov.ua/index.php?name=Pages&op=cat&id=119Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети