«Технічна пауза» з харчуванням школярів Здолбунова

Дзвінок від схвильованих батьків школярів початкових класів спонукав наших кореспондентів оперативно з’ясувати ситуацію із припиненням харчування дітей молодших класів у школах міста. Звісно, що з’явилась тривога у батьків за те, що діти залишились без звичного режиму харчування у школі. Чому так сталось і як довго це буде тривати ми цікавились у директорів шкіл, батьків, депутатів райради.

Гнатюк І., директор гуманітарної гімназії: Харчування дійсно припинили, закінчились кошти, чекаємо подальших розпоряджень до дій. Сподіваємось, що на найближчій сесії районної ради фінансування цієї статті буде збільшено і дітям буде відновлено харчування. Звісно, відчуваємо незручності від того.

Себастянська О., директор ЗОШ № 1: Харчування призупинено. Завдяки економії коштів змогли протягнути ще на два дні більше, ніж в інших школах, і теж припинили. Не вистачає коштів. Коли відновимо? Як тільки вирішиться питання фінансування.

Місюра Ж., директор ЗОШ № 5: У нас технічна пауза з харчуванням. Кор.: Що означає технічна пауза? М. Ж.: Те і означає, що технічна пауза. Кор.: Не вистачає коштів для харчування? М. Ж.: Ні, кошти є. Яке у вас ще є запитання? Кор.: А чому тоді не годуєте дітей, це ж не приватні кошти, що ними можна розпорядитись на власний розсуд, а державні.  М. Ж.: Так не приватні, я не хочу коментувати, щоб мої коментарі не були використані в політичних цілях. Кор.: Інформація про використання державних коштів не є секретною, а ваші коментарі будуть використані для інформування батьків школярів, які задають нашій газеті питання про припинення харчування. М. Ж. Скоро відновиться харчування, є лише технічні питання.

Бондарчук В., начальник відділу освіти Здолбунівської РДА: Проблеми з харчуванням є. Проте вони найближчим часом вирішаться. Просто в деяких школах, наприклад, питання, що сума закупівель перевищує 100 тис. грн, і треба проводити тендерні закупівлі, а це все тривалий процес, така ситуація склалась по школі № 7, в інших школах відбулись певні перекидки коштів, наприклад в ЗОШ № 1 частина коштів спрямована на закупівлю теплового лічильника, по іншим школам чекаємо на рішення сесії районної ради, щоб збільшила фінансування на харчування. Це відбудеться найближчим часом. Кор.: А що, про ці труднощі не було відомо влітку, коли діти не вчились? Можна було б провести і тендери, і закупівлі, і зміни до бюджету внести. Б. В.: Я працюю тут вже третій рік і цей бюджет найгірший, багато на що не вистачає коштів, тому виникають технічні складнощі у безперебійному харчуванні.

На момент написання матеріалу, 3 жовтня 11.20, було відомо, що у четвер відбудеться сесія районної ради, яку так чекають посадовці, щоб депутати виділили кошти на фінансування. Ми додзвонились до трьох депутатів О.Панасюка, С. Кондрачука та В. Щавінського, керівника сектору внутрішньої політики РДА із одним і тим же запитанням: «Чи буде завтра на сесії розглядатись питання до фінансування шкільного харчування?», на що отримали відповідь, що матеріалів сесії ще немає, комісії і Президія будуть засідати завтра перед сесією, і  про що вони поінформовані, так це про позачерговість сесії у зв’язку із винесенням на неї «мовного питання».

Марія, мама першокласниці: Незручності з перебоями в харчуванні є, дізналась про це сьогодні, хоч вчителі попереджали про це завчасно, просто дитина не передала мені. Покладаюсь на державу і місцеву владу в останню чергу, буду давати дитині бутерброди, купувати за власні кошти булочки. Дякую газеті, що цікавиться цим питанням, було б добре, щоб вас підтримали і батьки школярів.

Володимир, батько третьокласника: Відмінили харчування? Ні, не чув, мій вчиться в четвертій школі, я його попитаю, як повернеться додому.

Віктор, батько першокласника: Та всі гроші на вибори пішли, тому й дітям не залишилось. Погано, що тепер не годують, а що у нас не погано взагалі? Хай би зарплати свої не отримали, в нардепи не йшли, а дітей годували. А то всюди про «покращення» говорять, а за чий рахунок?

Як закінчилась сесія районної ради, і чи поновили харчування найменшим школярам, ми обов’язково повідомимо наших читачів.

Микола ОрловВсі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети