Талановиті здолбунівчани: Олег Люкшин

Хто такі талановиті люди? Це творці своєї долі, які з повною самовідачею займаються улюбленою справою! Адже 90% успіху залежить від праці над собою. Здолбунівщина багата такими талантами! Та, нажаль, більшість з них залишаються невідомими широкому загалу. Здолбунів СITY розпочинає рубрику про жителів Здолбунівського району, які горять своєю справою. Такі люди мають стати відомими здолбунівчанами!

олегЦього тижня ЗС взяла інтерв’ю у талановитого іконописця Олега Люкшина. Олег народився у селі Богдашів, закінчив ЗОШ №6 і поїхав навчатися у Духовну семінарію у Комсомольськ, Полтавська область.

Що для Вас творчість?
Творчість для мене це, перш за все, самореалізація, можливість виплеснути свою енергію, сублімувати її у творче русло

Чи є творчість Вашою професією? Чи приносить вона Вам духовну насолоду та матеріальну винагороду? Чи достатніми для задоволення Ваших потреб є прибутки, отримані завдяки творчій діяльності?
Я навчався в духовній семінарії (м. Комсомольськ) на іконописця з метою в подальшому працювати виключно за спеціальністю. Так і сталося. Чи приносить задоволення? Знаєте, в мене такий характер, що я не буду займатись тим, що мені не подобається. Тому відповідь – так, моя робота повністю заповнює нішу духовної насолоди. А щодо прибутків – не жаліюсь. Маю багато замовлень, постійних клієнтів, тому моя творчість достойно винагороджується, хоч не раз проводив в майстерні дні і ночі не відриваючись від роботи.

Кого Ви вважаєте своїми вчителями? А які Ваші найвищі авторитети в обраній галузі творчості?
Валерій Григорович Безушко – ця людина мій перший вчитель і наставник, саме він відкрив і розвинув мою пристрасть до художнього мистецтва. Мені тоді було лише 10 років. Я відвідував його художню майстерню протягом 5 років. Він допоміг знайти саме те, моє «заняття на все життя». А тонкощам іконопису мене навчали викладачі у семінарії, один з них, Сергій Горбань. Авторитетів у галузі іконопису в мене немає, бо це не правильно. В кожного іконописця варто чогось повчитись.
6
На Вашу думку, які чинники найбільшою мірою визначили Вашу обдарованість – спадковість, родинна атмосфера, дружнє коло, виховання й освіта, власна воля до самоствердження чи щось інше?
Ну в дитинстві моїми іграшками були олівець і папір, я малював всілякі вигадані історій, як кадри фільму. Батьки відвели …ні не до психолога) в художню майстерню до Валерія Григоровича. Після 9го класу я хотів вступити до Львівської національної академії мистецтв. Чи то майстерності забракло, чи то через те, що я не входив у коло «обраних», але, нажаль мені це не вдалося. Весь наступний рік я проводив за мольбертом, і на наступний рік вступив до Полтавської семінарії. Чому саме духовна семінарія? В років так 10 я пішов в церкву. Там не вистачало прислужників, і мене попросили допомогти батюшці. Мені це сподобалось. З того часу кожної неділі я був прислужником у храмі. Навіть зараз, коли приїжджаю до батьків в гості на кілька тижнів, обов’язково кожної неділі займаюсь прислужуванням. Тому коли зі ЛНАМ не вдалось, вирішив кардинально все змінити: і місце проживання, і художній напрям.

Які творчі здібності Вважаєте найважливішими у сфері власної діяльності?
Мабуть всі здібності, що пов’язанні з художнім мистецтвом. Я це називаю «художнім нюхом». Навіть не знаю, як це пояснити. Іконописець повинен відчувати те, що він малює. Передати погляд святого, його рухи, щоб, коли прихожани храмів дивитимуться на ликі (обличчя, але правильно лик) святих, вони відчували присутність вищої сили поряд.

За яких обставин у Вас зазвичай виникає творчий процес? Чи маєте якісь особливі вимоги до місця й часу творчості, обстановки тощо? Де й коли Вам найкраще твориться?
Якщо чесно, творю я коли є замовлення, а замовлення в мене є завжди. Хоча коли немає натхнення, то і робота не йде. В такі моменти я все відкладаю, не зважаючи на терміновість замовлення, і … просто нічого не роблю: фільми дивлюсь, гуляю. Зазвичай мене вистачає на 1-2 дні такої перерви, і мені знову потрібно щось робити. Чи є вимоги? Ну коли я розписую храм, то місце творчості я не обираю. А коли малюю ікону, то все, що мені потрібно – це хороше освітлення, всі необхідні матеріали під рукою, щоб ніхто не відволікав і улюблена музика в навушниках.
5
4

Чи використовуєте Ви в процесі творчості певні знаряддя, матеріали, технічні засоби? Яке значення для Вашої творчості мають спеціальні методики, методології, техніки?
Ну звичайно, я ж художник. Думаю не варто перераховувати все те, чим я користуюсь – це буде дуже довго. Хоча, думаю, варто зазначити, що я малюю тільки канонічні ікони. Тобто я використовую певні техніки, що випрацьовувались століттями, а саме особливі фарби, які містять виключно натуральні барвники (в мене є фарба, що містить ртуть, золото, водорості), тільки певні кольори, кожен з яких мають власне значення. Те саме стосується дерева, з якого виготовляється дошка для ікони. Та й дошка виконана за спеціальною технологією, повинна мати так звані широкі «борти», які символізуюсь наш, мирський світ, а по центру, у «впадині» зображення святого чи святих, яке частково дотикається з цими «бортами» – це символ того, що святий з нами. А ще я випрацював власну техніку накладення золота. У більшості випадків фон ікон робиться із золота, а точніше із тоненьких золотих листів 10х10 см. Це листи настільки тоненькі, що від сильнішого подиху розлітаються на шматочки. Технологія описувати не буду, вибачте, та це секрет.

З якими емоціями, переживаннями пов’язуєте свій творчий процес? Які почуття домінують під час творчості – позитивні чи негативні?
Написання ікон викликає виключно спокій та умиротворення. Навіть коли мені на душі погано, приступаючи до роботи все відходить, залишається в цьому світі, а я занурююсь у свій світ, де крім мольберту та музики нікого і нічого немає.
2

3

Якщо ви маєте інформацію про талановитих людей у сфері культури, мистецтва, медицини, спорту, сільського господарства, освіти та усіх інших сфер життя, і які на вашу думку варті суспільного визнання – напишіть нам про них – zdolbunivcity@i.ua
А ЗС зробить їх відомими!



Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети