Таємниця баронеси фон Таубе

Школярі ЗОШ№5 зголосилися до участі у конкурсі «Разом збережемо культурну спадщину!» в рамках Дня Європейської співпраці 2017. Ідея змагань – показати культурне різноманіття прикордонних регіонів та продемонструвати творчий потенціал молодого покоління.

Кожна школа організує свою команду, заповнює форму заявки і надсилає її до 11 травня 2017 р. (школи з України надсилають заявку на адресу Представництва у Львові, школи з Польщі – на адресу Представництва у Жешові, школи з Білорусі – на адресу Представництва у Бресті).

На підставі оцінювання буде вибрано 8 найкращих команд з кожної країни.

Обрані команди  з кожної країни зможуть взяти участь у фіналі змагань, що відбудуться у вересні 2017 р. у Білорусі.

Цей анонс друкувався на ЗС і приємно, що з нашого району є учасник. Підтримайте команду переглядами, лайками, коментарями.

Легенда про повернення у власну гімназію баронеси фон Таубе. Давайте спробуємо відкрити історію власного краю, а саме: легенду нашої школи. Мета цієї розповіді –Елеонора Олександрівна фон Таубе –засновниця, начальниця й власниця Здолбунівської жіночої гімназії, дочка Олександра Фридриховича фон Таубе(1825-1875р.р.).
У 1913 році в документі «Волынское военно-статистическое описание» жіноча гімназія в м.Здолбунові існувала з її захоплюючою легендою про скарб, яку і сьогодні переказують з покоління в покоління.

У 1915 році гімназія переїхала до більш «благополучного» як для часів світової війни, далекого від прифронтової смуги (щодо Здолбунова) міста ,– теплої та сонячної Керчі , що у Криму. Переїзд відбувся , напевно, у рамках евакуації життєво-важливих підприємств та установ у зв’язку із наступом німецько-австрійських військ під час Першої світової.
Відкрити цю незначну, але принципову загадку допоміг зразок випускного атестату Тетяни Верле, який вона отримала в м.Керчі.

Більше на відео.

Подивіться відео, яке зняли учасники конкурсу.Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети