Ситуація з ГРВІ в районі

 Захворюваність грипом та гострими респіраторними інфекціями в районі  та заходи щодо їх профілактики

За минулий тиждень (з 16.12.2016 по 22.12.2016) в Здолбунівському районі на ГРВІ  захворіло 524 особи, інтенсивний показник склав  913,2 на 100 тисяч населення. Питома вага захворілих дітей до 17 років  становила 55,7%  від  усіх захворілих (292 випадки).

У порівнянні з попереднім тижнем відбулось зростання захворюваності на 73,5 % та спостерігалось перевищення епідемічного порогу на 1,5%. За минулий тиждень госпіталізовано 57 хворих, з них 34 дитини. Летальних випадків не зареєстровано.

З 23.12.2016  Здолбунівським районним  лабораторним відділенням введено щоденний оперативний моніторинг захворюваності на ГРІ. Тенденція до зростання захворюваності ГРІ  в районі зберігається. За період 23.12.2016- 27.12.2016 звернулось в ЛПЗ району з приводу захворювань на гострі респіраторні інфекції та грип 525 осіб, із них 57,3% становлять діти (301 випадок). Госпіталізовано 51 особу, із них  24 дітей.

         Як же попередити зараження грипом та ГРВІ?

На сьогодні одним з найефективніших  методів профілактики грипу залишається вакцинація населення  протигрипозною вакциною. Проте не варто забувати і про інші методи профілактики ГРВІ та грипу:

1.Уникайте близького контакту з хворими людьми. Якщо у людини наявні симптоми грипу, необхідно триматися від неї на відстані не менше двох метрів; якщо захворіли Ви – тримайте дистанцію поруч з іншими, щоб вберегти їх від хвороби.                                                                                                                       2.Обмежте відвідування місць масового скупчення людей.

3.Захворіли – лишайтесь вдома. Грип швидко передається іншим, тож Ваше перебування в людних місцях сприятиме поширенню інфекції.

  1. 4. Прикривайте ніс та рот під час кашлю та чхання серветками — це знизить ймовірність передачі інфекції іншим.
  2. Уникайте торкання руками очей, носа чи рота, адже саме так збільшується шанс вірусу потрапити в організм.

6.Часте миття рук допоможе захиститися від мікробів. Якщо поруч немає води та мила, використовуйте спреї для рук на спиртовій основі.

  1. Часто провітрюйте приміщення.
  2. Дотримуйтесь здорового способу життя, повноцінного сну, уникайте стресу, перевтоми, харчуйтесь поживною їжею.

При виявленні ознак грипу необхідно негайно звернутися до лікаря. Не займайтесь самолікуванням, адже це може ускладнити стан хворого та його лікування.

Місюра І.М. Помічник лікаря-епідеміолога Здолбунівського районного лабораторного відділення Рівненського міжрайонного відділу ДУ «Рівненський обласний лабораторний центр МОЗ України»

 Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети