Ситуація з гострих респіраторних інфекцій в районі залишається нестійкою

 Згідно даних щотижневого моніторингу захворюваність на гострі респіраторні інфекції серед населення району за останній тиждень знизилась на 11,9%. Захворіло 475 осіб, показник захворюваності нижче епідемічного порогу на 7,8%. Із числа хворих діти до 17 років становили 62,3%. Госпіталізовано 35 осіб, з них 27 дітей.

В зв’язку із зниженням захворюваності серед дітей шкільного віку рішенням постійної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Здолбунівського району з 26.02.2018 відновлено навчальний процес в загальноосвітніх та позашкільних закладах району. Однак враховуючи нестійку ситуацію із захворюваності на ГРІ, дію протиепідемічних та дезінфекційних заходів, спрямованих на запобігання поширенню грипу та гострих респіраторних інфекцій, продовжено по 02.03.2018.

Населенню ж і надалі рекомендуємо дотримуватись наступних методів профілактики ГРВІ та грипу:

–  Уникати скупчень людей — аби зменшити вірогідність контакту із хворими.

– Триматися на відстані не менше двох метрів від людей із симптомами грипу чи ГРВІ.

– Обробляти руки дезінфікуючими гелями чи спреями при відсутності умов для їх миття.

– Регулярно провітрювати приміщення і робити вологе прибирання.

Якщо з’явилися ознаки хвороби, додаються ще кілька нескладних заходів:

– Залишатися вдома при перших ознаках хвороби — не йти на роботу або, якщо захворіла дитина, не вести її до школи чи дитячого садочка, щоб не провокувати погіршення стану хворого і не наражати оточуючих на небезпеку.

– Ізолювати хвору людину — виділити їй окрему кімнату і посуд.

– Прикривати рот і ніс під час кашлю та чхання серветками — аби запобігти розпорошенню інфікованих краплин слизу.

При виявленні ознак грипу необхідно негайно звернутися до лікаря. Не займайтесь самолікуванням, адже це може ускладнити стан хворого та його лікування.

Дотримання цих елементарних правил суттєво підвищує шанси уникнути небезпечного захворювання і здатне зберегти здоровꞌя Вам та людям, що знаходяться поруч з Вами.

Помічник лікаря-епідеміолога Здолбунівського районного лабораторного відділення Рівненського міжрайонного відділу ДУ «Рівненський обласний лабораторний центр МОЗ України»  Місюра І.М.Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети