Свято Героїв на Здолбунівщині

свято героївСвято Героїв або День Героїв  — щорічне свято в Україні, встановлене на честь вшанування українських вояків, борців за волю України, лицарів Київської Русі, козаків Гетьманської Доби, опришків, українських січових стрільців, вояків Армії УНР, УПА, діячів ОУН, а в умовах  сучасності –   воїнів АТО та Героїв України.

Історія свята започаткована у 1941 році Другим Великий Збором ОУН, який постановив щороку 23 травня відзначати День Героїв. Свято було приурочене до сумного дня 23 травня 1938 року, коли в Роттердамі було вбито Євгена Коновальця. Також було обумовлено, що саме у травні пішли з життя «кращі сини України XX століття»: Микола Міхновський, Симон Петлюра та Євген Коновалець. До здобуття Україної незалежності свято відзначалось підпільно, з проголошенням незалежності почало набувати розголосу, хоча не є офіційним державним святом. Сьогодні День Героїв широко святкується на Львівщині, де до нього приурочуються офіційні урочистості, але останніми роками відбулось значне поширення святкування по всій Україні.

       З 19 по 27 травня 2015 року в рамках відзначення Дня Героїв в бібліотечних та клубних закладах Здолбунівського району відбудуться  культуро-мистецькі події, патріотичні акції, святкові та тематичні заходи, що спрямовані на національно-патріотичне виховання дітей, юнацтва та молоді.згадай герояВсі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети